המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

פריצת דרך ברף הענישה נגד עברייני מזון

בעקבות כתב אישום שהוגש ע"י היועץ המשפטי של לשכת הבריאות המחוזית אשקלון, עו"ד אייל קרני, בית משפט השלום אשדוד אימץ עיקרי הסדר טיעון לפיו הוטל עונש של 60 ימי מאסר בפועל על בעל מניות \ מנהל בחברת יבוא ושיווק מזון על זיוף תאריכי תפוגה, וכן הטיל על 2 עובדים בחברה עונש של 120 שעות לתועלת הציבור.

כתב האישום האמור הוגש באפריל 2009, לאחר שעובדי שרות המזון של לשכת הבריאות המחוזית אשקלון איתרו אירוע של זיוף תאריכי תוקף של גבינות ומוצרי מזון נוספים, אצל יבואן מזון בשם פוד אל פלוס 2007 בע"מ אשדוד.

פקחי לשכת הבריאות גילו בחקירה זיופים של אריזות, מוצרים פגי תוקף והוצא צו סגירה מנהלי למחסן ע"י רופא המחוז ד"ר שמעון שרף.

בית המשפט השלום אשדוד, כבוד סגן הנשיא ח. חדש ציין כי "אין ספק כי מדובר בעבירות חמורות העלולות לפגוע באופן ממשי בבריאות הציבור ובביטחונו" כן הוסיף: "יש להחמיר בענישה במקרים מעין אלו בגלל ההשלכות שעלולות להיות להם על בריאות הציבור". 

השינוי ופריצת הדרך באים לידי ביטוי, בכך שעד כה עבירות מאין אלו "זכו" לקנסות כספיים מזעריים וכאן בעקבות ניהול חקירה ממצה של מחלקת  שירות המזון בלשכת הבריאות המחוזית אשקלון והבהרת חריפותן של העבירות בכתב האישום אשר הוגש ע"י יועצה המשפטי של הלשכה עו"ד אייל קרני  נקבע תקדים ברמת הענישה בעבירות מסוג אלו.

ד"ר שמעון שרף רופא המחוז הביע סיפוק רב מהתוצאה בה לשרת את בריאות הציבור, ותהווה  הרתעה של ממש לעברייני מזון.

 

 

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד