המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

נוירולוגיה- ישן


כרטיס ביקור
צוות המחלקה
תחומי פעילות עיקריים
מרפאות ומכונים
פעילות אקדמית
מחקרים

מחלקה נוירולוגית

  

כרטיס ביקור

 

כרטיס ביקור 

 

שם המחלקה
נוירולוגיה 

 

שם מנהל המחלקה
דר' רון מילוא 

 

פעילות עיקרית של המחלקה : המחלקה הנוירולוגית מקבלת חולים לטיפול ואבחון מחלות המוח ומערכת העצבים ההיקפית. במחלקה מאושפזים חולים הסובלים משבץ מוח, פרכוסים (אפילפסיה), הפרעות בתנועה, מחלות העצבים והשרירים, הפרעות בזיכרון, מחלות זיהומיות של מערכת העצבים, מחלות חיסוניות של מערכת העצבים המרכזית ועוד. 

במחלקה ובמכון הנוירולוגי מתבצעות הבדיקות הבאות : בדיקות של ההולכה העצבית ותגובת השרירים (EMG), בדיקת הפעילות החשמלית של המוח (EEG), בדיקה לא פולשנית של מדידת זרימת הדם בכלי הדם של המוח Transcranial Doppler (TCD), בדיקות לתגובות גזע המוח Evoked Potentials.  

חולים עם שבץ מוח חד כתוצאה מפקקת (קריש דם) זוכים לטיפול החדיש בהמסת קריש הדם האחראי לאירוע המוחי. הטיפול ניתן על פי הנחיות איגוד הנוירולוגים בהצלחה רבה. החולים מועברים להשגחה ליחידה לטיפול נמרץ כללי ובתום 24 שעות מוחזרים למחלקה הנוירולוגית להמשך טיפול והתחלת שיקום.

במחלקה 15 מיטות אשפוז והיא מוכרת להתמחות במקצוע הנוירולוגיה. 

 

מיקום
פרוזדור ראשי של בית החולים - במחלקה הגריאטרית

 

מזכירות רפואית
 

טלפון
08-6745182 


פקס
08-6745845 

 לראש הדף 


 

צוות הרופאים  

 

מנהל המחלקה
דר' רון מילוא 

 

רופאים בכירים
ד"ר ילנה דורודניקוב – סגנית ואחראית של השירות לחולי שבץ מוח
ד"ר נטליה טיחמונוביץ - מומחית לנוירולוגיה ואחראית על מרפאת עצב שריר 

ד"ר לודמילה טוריאנסקי – מחקר קליני בנוירולוגיה

ד"ר אלכס גור - מרפאת שבץ מוח

 

שעות מסירת מידע לחולה ולבני המשפחה
15:00-16:00 


 

צוות הסיעוד 

 

אחות אחראית 
סימה בניאל
 

סגנית אחות אחראית
סיגל זכריה

 

תחנת אחיות
08-6746129 


לראש הדףתחומי פעילות עיקריים 

 

טיפול בשבץ מוח ע"י תרופות להמסת קריש: הטיפול בתרופות להמסת קריש הדם (טיפול תרומבוליטי) ניתן לחולים אשר מתקבלים בגלל שבץ מוח בתוך מגבלת הזמן המומלצת וכאשר אין הורית נגד לטיפול זה. הטיפול מתחיל כבר במחלקה לרפואה דחופה והחולים מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ כללי להשגחה במהלך 24 שעות. בהמשך הם מועברים למחלקה הנוירולוגית להמשך טיפול והשגחה.  

מדידת זרימת הדם בכלי הדם של המוח Transcranial Doppler (TCD) : בדיקה בלתי פולשנית המבוססת על עקרון גלי על-שמע, בדומה לדופלר שבאמצעותו ניתן לשמוע את דופק העובר ברחם האם. המכשיר מאפשר מדידת עוצמת זרימת הדם בארבע כלי הדם הגדולים של המוח, מסייע באיתור מצבי חולי שונים של המוח ומאפשר מעקב אחר השפעת הטיפול להמסת קריש בשבץ מוח וחידוש זרימת הדם בעורק שנחסם. הבדיקה מתבצעת ליד מיטת החולה בכל מקום בבית החולים והתשובה היא מיידית.  

מדידת תגובת השרירים לגירוי עצבי ומהירות ההולכה העצבית Electromyography (EMG) : בדיקה זו מתבצעת במרפאה הנוירולוגית באמצעות מחטים עדינות שמוחדרות דרך העור לשרירים . באמצעות מחטים אלה מועברים גירויים חשמליים שגורמים להתכווצות השריר. מהירות מעבר הגירוי החשמלי, מהירות התגובה של השריר וסוג התגובה נרשמים ומסייעים לרופא באבחון מצבי חולי שונים בעצבים ובשרירים.  

בדיקת הפעילות החשמלית של המוח Electroencephalography (EEG) : בדיקה בלתי פולשנית באמצעות אלקטרודות שמונחות במקומות שונים בראש אשר קולטות את גלי המוח החשמליים ומעבירות אותם בצורה של תרשים. תרשים זה מסייע בידי הרופא לקבוע אם פעילות המוח היא תקינה או לא תקינה ואם קיימות התפרצויות חשמליות (אפילפסיה). הבדיקה מתבצעת בשלבים כולל שלב של בדיקה בזמן שינה ואחרי חסך שינה.  

בדיקת תגובת גזע המוח לגירויים Brain Stem Evoked Response (BERA) : בדיקה בלתי פולשנית אשר בודקת את תגובת גזע לגירויים קוליים באמצעות אלקטרודות שמונחות על הראש והשמעת נקישות בעוצמות שונות ובמרווחים משתנים. הבדיקה אורכת כשעה ומשמשת ככלי עזר לרופא באבחון מצבים כמו חירשות, גידולים באזור תעלת השמע, טרשת נפוצה ותרדמת.  

בדיקת התגובה החשמלית של המוח לגירוי אור Visual Evoked Potential (VEP) : בדיקה בלתי פולשנית אשר בודקת את תגובת החלק העורפי של המוח האחראי על עיבוד גירויי האור. גם כאן מותקנות אלקטרודות על הראש והגירויים החשמליים נרשמים לאחר הבזקי אור שונים. הבדיקה משמשת לרופא ככלי עזר להערכת תפקוד מערכת הראייה.  

  

  לראש הדף מרפאות / מכונים
 

מרפאה נוירולוגית כללית  

מרפאת זיכרון 

מרפאה לנוירואימונולוגיה ולטרשת נפוצה 

מרפאת כאב 

מרפאה נוירופדיאטרית 

 

  לראש הדף 


 

פעילות אקדמית 

המחלקה הנוירולוגית מוכרת להתמחות במקצוע הנוירולוגיה. המחלקה מקבלת סטודנטים לרפואה והרופאים משתתפים בהרצאות השונות לסטודנטים. בנוסף, מתקבלים סטודנטים מחוץ לארץ לסבבים במחלקה מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.  

לראש הדף 


  

מחקרים 

במחלקה והמרפאה הנוירולוגית מתקיימים מחקרים רבים חלקם בינלאומי, לאומי ומקומי. המחקרים עוסקים בנושאים שונים כמו טרשת נפוצה, פרכוסים וטיפול במחלת פרקינסון.   

הדפס
עבור לתוכן העמוד