המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

חדרי ניתוח והתאוששות

חדרי  ניתוח והתאוששות

מערך הרדמה וחדרי ניתוח

שם מנהל המערך


ד"ר יעקב דובדבני


 

צוות הרופאים

ד"ר יעקב דובדבני- מנהל מערך ההרדמה
ד"ר קלאודיו קריסטל - מנהל יחידת ההתאוששות

ד"ר יפים שמורק -
ד"ר יורי סמוליאניצקי -
ד"ר חוסה טאובה-
ד"ר מיכאל שלמן-

פעילות עיקריות

רופאי מחלקת ההרדמה והתאוששות אחראים למתן שירותי הרדמה, ייעוץ לפני הרדמה (מרפאת טרום ניתוח) והתאוששות לכלל המטופלים במרכז הרפואי ברזילי תוך שימת דגש על איכות הטיפול ובטיחות המטופל.
הפעילות מתבצעת בחדרי הניתוח המרכזיים, שם מתקיימים הניתוחים המורכבים הגדולים והדחופים, וביחידה לאשפוז יום כירורגי לניתוחים הקצרים והאמבולטוריים.
כמו כן, לאור התרחבות ומורכבות הפעולות הפולשניות במכוני הדימות, גסטרו, צנתור ואלקטרופזיולוגיה, נדרשים הרופאים המרדימים לספק שירותי הרדמה גם למטופלים במכונים אלה. דגש מיוחד ניתן להרדמה מילדותית ובפרט האלחוש האפידוראלי להקלה על הכאבים במהלך הלידה. השירות ניתן 24 שעות בחדרי הלידה ע"י רופאים מרדימים מיומנים. קיימים שבעה חדרי ניתוח במתחם מרכזי, אחד נוסף במתחם חדרי הלידה ושלושה חדרי ניתוח באשפוז היום הכירורגי.
חדרי הניתוח ויחידת ההתאוששות מצוידים בטכנולוגיה החדישה ביותר בתחום ההרדמה בארץ ובחו"ל.
סוגי ההרדמה המתבצעים במרכז הרפואי ברזילי כוללים הרדמה כללית, הרדמה אזורית, וכן כל סוגי החסמים העצביים וההיקפיים באמצעות טכנולוגיה חדישה של אולטרסאונד. הייחוד שבשימוש בטכנולוגית האולטראסאונד הוא הקלה ואף מניעה של כאב שלאחר הניתוח במשך ההתאוששות ובשלב ההחלמה ממנו.


 

חדר ניתוח

שם מנהל המחלקה

ד"ר קלאודיו קריסטל


 

אחות אחראית

מננה בטרשוילי

אמרכלית

נורית בנימיני
 

מיקום

בנין אשפוז כירורגי,  בנין 200 קומה 1 , הגעה באמצעות מעליות מס'  23-25 
 

מזכירות

סיגל דרבוצקי

טלפון 

 08-6745291


 

פקס

 08-6745110

 

דוא"ל

חדרי הניתוח מהווים את אחד הביטויים הגבוהים של הישגיות בתחום הרפואה, הסיעוד והטכנולוגיה. סביבת העבודה בחדר ניתוח ידועה כמורכבת, דינאמית ומאתגרת.
חלקו של הסיעוד במערך זה הוא משמעותי ובעל אחריות כבדה בהקשר לבטיחות חולה ולכן חשיבות רבה לצוות מקצועי ומיומן מהשורה הראשונה בתחומי הכירורגיה, ההרדמה והסיעוד. כנתבך מסייע בעל חשיבות ישנם צוותים רב מקצועיים של טכנאים, עובדי משק ומקצועות בריאות שונים נוספים.
עמידה בסטנדרטים גבוהים מחייבת את הצוותים לשמירה והקפדה על עקרונות בטיחות הטיפול כשהמנותח במרכז.
כל ניתוח מחייב נוכחות של רופא מנתח, רופא מרדים, אחות רחוצה ואחות נוספת, כוח עזר לסיוע, שירותי ניקיון, שירותי דימות או הנשמה, ציוד ייעודי וסטרילי ועוד.. תזמון הניתוחים וההבטחה שכל הפונקציות יקבלו את השירות הגבוה ביותר הינו מלאכת קודש סבוכה בה עוסקים הצוותים המטפלים יום יום. חדרי הניתוח הינם הלב הפועם של בית החולים והם אלו שמכתיבים את הקצב לכל שאר המחלקות ומשפיעים ישירות על אשפוז, אורך אשפוז ושחרור מטופלים.
המחלקה מנותרת באופן שיטתי לפי מדדי פעילות פנימיים וחיצוניים וזאת במטרה להבטיח לא רק איכות ובטיחות אלא גם שירות ויעילות לציבור המטופלים.


 

התאוששות


 

שם מנהל היחידה

ד"ר קלאודיו קריסטל

אחות אחראית


 פאינה פסקל

מיקום


בתוך מתחם חדרי הניתוח

טלפון

08-6745915


בתום ההרדמה והניתוח, כל החולים מועברים ליחידה להתאוששות. חלק מהחולים שעוברים פעולות פולשניות במכונים השונים מתקבלים אף הם להשגחה ביחידה.
ביחידה שוהה המנותח תחת השגחה צמודה של רופאי מחלקת ההרדמה ואחיות בוגרות קורס לטיפול נמרץ.
אורך הזמן שכל מנותח שוהה ביחידה משתנה לפי סוג הניתוח שבוצע, בהתאם למצבו הכללי ולמדדים הרפואיים ויכול לנוע בין שעה עד למספר שעות. היחידה מאובזרת במיטב המכשור וטכנולוגיות לניטור וטיפול מתקדמים אשר מסייעים לצוות הרפואי בקביעת מצבו של החולה ולעקוב אחר שלבי ההתאוששות .
במהלך השהות ביחידה מקבל החולה טיפול לשיכוך הכאב החד אחרי הניתוח ותרופות נוספות על פי הצורך. הרופא המרדים בודק את החולה ועל סמך המדדים הרפואיים מאשר להעבירו חזרה למחלקת האם.
משום שלכל אדם קצב התאוששות שונה לא ניתן לנבא במדויק כמה זמן תמשך ההתאוששות. צוות חדר ההתאוששות יעדכן את המלווים הממתינים על התאוששות המטופל וזמן צפוי לשהייתו.
המחלקה ממוקמת בתוך האזור הסטרילי של חדרי הניתוח ולכן הכניסה מותרת רק לצוות רפואי מורשה ובלבוש ייעודי. ניתן להמתין להעברת המטופל חזרה למחלקה באזורי ההמתנה החיצוניים לחדרי הניתוח.

 

הרדמה מיילדותית

שם מנהל היחידה


 ד"ר דודבני יעקב-  מנהל מערך הרדמה והתאוששות 
 

מיקום

 אגף חדרי לידה

היחידה להרדמה מילדותית מתמחה במתן משככי כאבים במהלך הלידה ובעיקר באמצעות אלחוש אפידוראלי, כאשר ניתנת ליולדת האפשרות לווסת בעצמה את קצב הזלפת משככי הכאבים בשיטת ה- Patient Controlled Analgesia (PCA). השירות ניתן 24 שעות ביממה וכאשר מתעורר הצורך לניתוח קיסרי, מתוכנן או דחוף, משתתף רופא היחידה בהרדמת היולדת. הרופא המרדים מבצע את ההערכה הטרום ניתוחית, מטפל ומשגיח במהלך ההרדמה, ומלווה את היולדת ביחידת ההתאוששות ובמהלך השעות הראשונות לאחר הלידה.
חדר הניתוח נמצא בסמוך לחדרי הלידה באגף חדרי הלידה של המרכז הרפואי וערוך לתת מענה לכל סוגי הלידות ובכל תרחיש. חלק מהלידות עשויות להתבצע גם באגף חדרי הניתוח המרכזיים.
מזל טוב!

אשפוז יום כירורגי

שם מנהל היחידה 

 ד"ר שלמן מיכאל


 

אחות אחראית

 אוסנת בן חמו


 

מיקום

קומת כניסה ראשית- ליד מחלקת נשים

מזכירות

דודו עיני

 

טלפון

08-6745240

פקס

08-6745949

 

דוא"ל

[email protected]

במסגרת היחידה לאשפוז יום מתבצעות פעולות כירורגיות ואבחנתיות שמרביתן אינן מחייבות אשפוז ומאפשרות שחרור המטופלים לביתם ביום הניתוח, לאחר שהייה של מספר שעות לצורך השגחה והתאוששות.
ביחידה צוות רפואי וסיעודי מקצועי, מיומן ומנוסה, המחויב לסטנדרטים גבוהים של מצוינות ומתן שירות. הצוות כולל מנתחים, מרדימים, ואחיות חדר ניתוח והתאוששות.

ביחידה מבוצעים כ- 3,000 ניתוחים בשנה, המתבצעים בהרדמה מקומית, אזורית או כללית, ובשיטות טכנולוגיות חדשניות.
הצוות הרפואי והסיעודי רואה, בליווי המטופלים משלב ההכנה לניתוח ועד לשחרורם הביתה, ערך עליון ומשקיע מאמצים רבים בהענקת טיפול מיטבי וזמין תוך שמירה על עיקרון החלמת המטופלים בסביבתם הטבעית- ביתם.

 יחידת אשפוז יום כירורגי מורכבת משלושה חדרי ניתוח וחדר התאוששות המאובזרים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. המעבדה להפריה חוץ גופית שוכנת אף היא במתחם חדרי הניתוח.

 

פעילות אקדמית


o הרצאות בבית הספר לסיעוד
o שדה קליני ללומדים בקורס על בסיסי של חדר ניתוח.
o שדה קליני לסטודנטים לסיעוד.
o קורס הצלת חיים קרדיאלי מתקדם Advanced Cardiac Life Support   לסטאז'רים ולרופאי המרכז, בהנחיית ד"ר פבלו בוקסנבוים, מדריך ACLS רשמי מטעםamerican heart association  ארה"ב.
o הדרכה על מקצוע ההרדמה לסטודנטים סטז'רים ורופאים מתמחים.

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד