המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

פנימית א'

הגדל

כרטיס ביקור
צוות המחלקה


כרטיס ביקורשם המחלקה

פנימית א'

 

שם מנהל המחלקה


ד"ר גולצמן בוריס 

שם אחות אחראית

מרינה טהור לס

 

פעילות עיקרית של המחלקה

במחלקה הפנימית מאושפזים חולים הסובלים ממגוון מחלות פנימיות כגון מחלות לב, ריאה, דרכי העיכול, מחלות מערכת העצבים המרכזית, מחלות גידוליות למיניהן ומחלות זיהומיות שונות כגון דלקת ריאות, דלקת בדרכי השתן, דלקת קרום המוח (דלקת העוצבה) ומחלות זיהומיות נוספות רבות. מטרת האשפוז היא אבחון המצב הרפואי, מתן טיפול ייעודי, איזון מצב החולה והחזרתו למצבו הבסיסי. חלק מהחולים נזקקים לפעולות אבחוניות שונות במהלך אשפוזם, חלקן פולשניות כגון צנתור כלילי (צנתור עורקי הלב) וחלקן לא פולשניות כולל בדיקות טומוגרפיה מחשבית (CT) ובדיקות על-שמע (אולטרא-סאונד) שונות. זאת כמובן בנוסף לבדיקות רוטיניות כמו דם, שתן ונוזלי גוף שונים.

תחומים מיוחדים שמודגשים במחלקה הם טיפול נמרץ, מחלות זיהומיות, מחלות כבד וסוכרת, רופאיה הבכירים של פנימית א' הם בעלי התמחות נוספת וגם מנהלי תחומים בנושאים אלה.                         

פעילות אקדמית במחלקה

המחלקה מוכרת להתמחות ברפואה פנימית ועוסקת בלימוד, הכשרה והדרכה צמודה של המתמחים. המחלקה מוכרת להתמחות רפואת משפחה של קופות חולים השונות ומקבלת רופאים לתקופת התמחותם.  המחלקה מארגנת ישיבה בין מחלקתית פעם בשבוע ("מקרה השבוע") להצגה ודיון של מקרים מיוחדים ומסובכים. כל בוקר בין 9:00-10:00 מתקיימת פעילות אקדמית במחלקה הכוללת מאמרים חדשים, עדכון ספרות מקצועית ודיון על מקרים מיוחדים מדי יום.  המחלקה מכשירה סטז'רים לרפואה במהלך שנת הסטאז' וכמו כן מסונפת לפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב, מקבלת קבוצות סטודנטים של שנה רביעית ושנה שישית לסבבים בפנימית כמחלקת בסיס. רופאי המחלקה משתתפים באופן פעיל בהוראת הסטודנטים ומלווים אותם בכניסתם לעבודה עם החולים. בנוסף המחלקה מארחת סטודנטים מאוניברסיטאות בחו"ל בהתאם לתוכנית לימודים של אוניברסיטאות. רופאי המחלקה בוחנים סטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון ומתמחים מבתי חולים שונים ברחבי הארץ (בחינה של שלב ב'). 

 

 

מחקר


מחלקה פנימית א' הנו מרכז פעיל של מחקרים קליניים, מחקרים שנעשים מיוזמתנו ומחקרים תרופתיים עם חברות תרופות וחברות בינלאומיות בעיקר בתחומים של סוכרת, יל"ד, כלי דם, מחלות כבד.

זמני ביקור


12:00-15:00
17:00-20:00

מיקום


קומה 2 בנין האשפוז 100 

מזכירות רפואית
עדן בן חמו

 

טלפון מזכירות המחלקה

08-6663414

טלפון  תחנת אחיות


08-6745682

08-6663025 

טלפון חדר רופאים

08-6745687

 

פקס


08-6687872 

                                         

צוות הרופאים

מנהל המחלקה
ד"ר גולצמן בוריס 

רופאים בכירים


ד"ר  ציבה יבגניה - מומחית ברפואה פנימית ומחלות זיהומיות, מנהלת יחידה למחלות זיהומיות בבית החולים.
ד"ר אחמד יאסין

שעות מסירת מידע לחולה ולבני המשפחה


14:00-15:00

צוות הסיעוד

אחות אחראית
מרינה טהור לס 

הדפס
עבור לתוכן העמוד