המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

בריאות הנפש (פסיכיאטריה)

הגדל

כרטיס ביקור
צוות המחלקה
תחומי פעילות עיקריים
מרפאות ומכונים
פעילות אקדמית
מחקריםכרטיס ביקור

שם המחלקה

בריאות הנפש (פסיכיאטריה) 

שם מנהל המחלקה

ד"ר דניאלה עמיטל

פעילות עיקרית של המחלקה

המחלקה הפסיכיאטרית הנה מחלקה פתוחה בה החולים רשאים לצאת מתחומה. במחלקה 30 מיטות ומתקבלים חולים מן המרפאות הפסיכיאטריות, מן המחלקה לרפואה דחופה וממחלקות אחרות בבית החולים. המחלקה מיועדת לטיפול בנשים וגברים  מעל גיל 18, הסובלים ממחלות והפרעות נפשיות. במחלקה צוות רב-מקצועי אשר מתייחס למטופל בראיה כוללת של כל ההיבטים השונים, הגופניים, הנפשיים: הפסיכיאטריים, הפסיכולוגיים, הסוציאליים והתפקודיים על פי מודל ביו-פסיכו-סוציאלי.
המחלקה אחראית לתפעול המרפאה לבריאות הנפש בבית החולים והמרפאות לבריאות הנפש בקהילה, בקרית גת ובשדרות. חלק בלתי מבוטל מפעילות המחלקה והמרפאות הקהילתיות בשדרות הוא טיפול בנפגעי החרדה כתוצאה בפגיעות טילי הקסאם באזורים אלה. 

זמני ביקור

07:00-23:00 

מיקום

המחלקה ממוקמת בסוף הפרוזדור הראשי של בית החולים אחרי  מחלקת פנימית ד'

מזכירות רפואית

איילה ג'אנו   
גלית חגי 

טלפון

08-6745103 ,  08-6745205

פקס

08-6745255 

 

דוא"ל
[email protected]

לראש הדף צוות המחלקה 

מנהל המחלקה

ד"ר דניאלה עמיטל

 

מנהל השירות הפסיכיאטרי 

ד"ר אנדריי בלגורודסקי 

סגן מנהל המחלקה

ד"ר נטלי מירוז'ניק

צוות הסיעוד 

אחות אחראית -  אילנה ברזובסקי

פסיכולוגית ראשית

ד"ר שני מנשקו טשכמר 


תחנת אחיות

08-6745399

לראש הדף


היחידה להפרעות אכילה


מזכירות

לורה גוטמן  [email protected]

 

ימי פעילות

א-ה

בין  השעות 08:00-14:30

 

מספר טלפון

08-6663300 תחומי פעילויות עיקריים 

טיפול בנזעי חשמל : מעט המרכזים הרפואיים בארץ שמבצעים טיפול בנזע חשמלי כחלק מהטיפול הרפואי במחלת הנפש. הטיפול בנזע חשמלי הם טיפול מקובל בטיפול בדיכאון שאינו מגיב לטיפול תרופתי והוא מתבצע בהרדמה כללית קצרה ע"י רופא מרדים ותחת ניטור קרדיאלי מתמיד. הטיפול בנזע חשמלי מתבצע במסגרת אשפוז יום פסיכיאטרי והחולים משתחררים לביתם באותו יום לאחר השגחה.  
החממה הטיפולית : הגינון הטיפולי הנו אחת הדרכים לחיזוק הקשר עם המטופלים ומסייע בהורדת מכשולים ופתיחות המטופל. תחילתו של השירות הייתה בגינה קטנה מאחורי המחלקה הפסיכיאטרית בה שתלו וגידלו המטופלים ירקות שונים. המועצה לארץ ישראל יפה נרתמה למשימה והקימה את החממה הטיפולית שכיום משמשת לטיפול בילדים ומבוגרים מאשפוז יום פסיכיאטרי וגם לחולים המאושפזים במחלקה לגריאטריה אקוטית. המטופלים שותלים ומטפחים צמחים בחממה בסיוע והדרכת מרפאים בעיסוק ואחראי החממה הטיפולית. פרויקט זה הנו ייחודי למספר קטן של בתי חולים בארץ.

לראש הדףמרפאות / מכונים 

 
טיפול יום מרפאתי

מנהלת המרפאה

ד"ר קטי מיור

סגן מנהלת המרפאה
ד"ר לאוניד קניאז'נסקי

המרפאה הפסיכיאטרית הנה חלק מהמערך לבריאות הנפש והיא ממוקמת בחניה המזרחית בבית החולים. המרפאה משרתת את החולים מכל הקופות, משרד הביטחון ומטופלי הביטוח הלאומי. חלק בלתי נפרד מעבודת המרפאה  הוא טיפול בנפגעי החרדה כתוצאה מנפילות טילי הקסאם באזור. לפרטים נוספים לחץ כאן. (ליצור קישור למרפאה הפסיכיאטרית).

 

טיפול יום מרפאתי

מנהל המרפאה

ד"ר קטיה מיור


אחות אחראית

חנה דהן 


טלפון

08-6745399, 08-6745355 

טיפול יום פסיכיאטרי הנו יחידת המשך לטיפול ומעקב אחר חולים שהיו באשפוז במחלקה אך זקוקים לתמיכה וטיפול צמודים יותר. במסגרת אשפוז יום מתקיימות שיחות עם המטופלים, פעילות של ריפוי בעיסוק במכון לריפוי בעיסוק ובחממה הטיפולית וטיפולים בנזעי חשמל.

לראש הדף

 

פעילות אקדמית 

 
  •  המחלקה הפסיכיאטרית  מוכרת להתמחות מלאה במקצוע בריאות הנפש. הפעילות האקדמית שלה כוללת סמינרים מחלקתיים דו-שבועיים לכל צוות המחלקה בימי ה' בין השעות 13:30-15:00. 
  • המחלקה הפסיכיאטרית מסונפת לפקולטה למדעי הבריאות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
  • סבבים קליניים של סטודנטים לרפואה שנה ה' מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. הסטודנטים שוהים במחלקה במשך שבועיים ונחשפים לחולים ולטיפולים השונים שניתנים במחלקה. 
  • סמינרים מחלקתיים העוסקים בתיאוריה האנאליטית של הפסיכואנליטיקאי הצרפתי לאקאן. הסמינרים ניתנים ע"י פרופ' שרייבר, מנהל המחלקה.

לראש הדף מחקרים

במחלקה הפסיכיאטרית מתנהלים כעת המחקרים הבאים : 

·   מעורבות חלבוני בקרה של העברת סיגנל תוך תאי ברמת GPCR-G protein  (beta-arrestin, GRK,     phosducin-like protein) בפתופיזיולוגיה, אבחון וניטור טיפולי במחלות מצב הרוח.
במחקר נמדדים רמות חלבון ו-mRNA של בקרים להליך הצימוד של רצפטורים עם חלבוני G,beta-arrestins, GRKs ורמות בקרים של תפקוד חלבוני G, phosducin-like proteins בתאים לבנים של חולים בהפרעות אפקטיביות בטרם ובמהלך טיפול. מדידת מדדים אלה תסייע לביסוס שיטות לאבחון עזר ביוכימי של הפרעות אפקטיביות ושיטות לניטור ביוכימי של תוצאות טיפוליות וניבוי התגובה לטיפול. 

·   דינאמיקה שאינה ליניארית וביטויה בתיאוריות פסיכו-דינאמיות ובספרות הפנטזיה הבורחסיאנית.
זהו מחקר תיאורטי הדן בחוקים מתמטיים הנגזרים מתיאוריות דינאמיקה מתמטית לא ליניארית וגיאומטריה פרקטלית והשלכותיהם לגבי תיאוריות פסיכואנליטיות פרוידיאניות, לאקאניות, ואחרות.  לצורך זה ינותחו אף סיפורים של חורחה לואיס בורחס ( גן השבילים המתפצלים, המוות והמחוגה ואחרים).

·   גורמים המשפיעים על ההחלטה הטיפולית בהגדלת ערמונית שפירה עם תסמינים (LUST/BPH).
מטרת המחקר היא לבדוק אם ישנן נקודות ציון דמוגראפיות, קליניות, או אישיות שעשויות להשפיע על החלטת המטופל לגבי סוג הטיפול הניתן בהגדלת ערמונית שפירה (תרופתי או ניתוחי). מחקר זה מתבצע בשיתוף המחלקה האורולוגית בבית החולים. מחקר זה החל בהשתתפותו של דר' אלכסנדר מישורי ז"ל אשר נפטר בטרם עת ממחלה ממארת קשה. 

·   טיפול אקוטי ב-D-cycloserine לפני טיפול בנזעי חשמל (ECT) למניעת תופעות לוואי קוגניטיביות.
מטרת המחקר היא לבדוק יעילות אגוניסטים חלקיים של NMDA במניעת תופעות הלוואי הקוגניטיביות הנגרמות מנזעי חשמל. מחקר זה החל בהשתתפותו של דר' אלכסנדר מישורי ז"ל אשר נפטר בטרם עת ממחלה ממארת קשה. 

לראש הדף
הדפס
עבור לתוכן העמוד