המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

אונקולוגיה- מכון

כרטיסביקור
צוות המכון
שירותים ייחודיים                      
פעילות אקדמית

מחקרים

עם הפניםלקהילה
קישורים מומלצים

 

 

 

 

 

כרטיסביקור

 

 

שם המכון

מכון אונקולוגי

 

מנהל המכון

ד"ר פלס שרון 

ימים ושעות פעילות המכון
א' - ה' בין השעות 07:30- 16:00

 

מיקום

חצר פנימית - כביש השירות הפנימי  

 

מזכירות:

רחל רוזנברג

  

טלפון
08-6745378


פקס
08-6746141

 

תיאור פעילות המכון

המכון האונקולוגי במרכז הרפואי ברזילי קיים מזה למעלה מ  25 שנה וטופלו בין כתליו עשרות אלפי חולי סרטן.
במכון 4 רופאים:  3 מומחים באונקולוגיה וברדיותרפיה ורופא המתמחה, 3 אחיות אונקולוגיות בעלות הכשרה על בסיסית באונקולוגיה, פסיכולוגית קלינית ומתמחה בפסיכולוגי הרפואית, דיאטנית קלינית ועובדות סוציאליות.

 • במכון מטפלים בכל הסוגים של מחלת הסרטן (גידולים סולידיים) סרטן השד, גידולי ריאה, גידולי מערכת העיכול (מעי גס, קיבה, לבלב ואחרים), גידולי מערכת השתן (פרוסטטה ושלפוחית), גידולים גינקולוגיים, גידולי עור (מלנומה, גידול תאי קשקש), גידולי ראש צוואר (בית הדיבור, בלוטת התריס ועוד) וכן בגידולים נדירים יותר (סרקומות, גידולי רקמה רכה ואחרים). 

  לרשותנו עומדים כל האמצעים הטיפוליים הקיימים ברפואה בארץ ובעולם, כולל זמינות ונגישות מלאות לכל תכשיר אונקולוגי שקיים בארץ.
  אנחנו מתמחים במתן כימותרפיה, אימונותרפיה, תרופות ביולוגיות, טיפולים הורמונליים וטיפולים נלווים כדוגמת טיפול בכאב ותמיכה. הטיפול האונקולוגי המודרני מבוסס על ידע וניסיון וגם על עבודה בצוותי טיפול.


  הצוותים הטיפוליים שלנו מתחלקים לשני סוגים

  בצוות עבודה אחד משתתפים האדם שחלה בסרטן ומשפחתו יחד עם האונקולוג והאחות האונקולוגית. המטרה היא להרחיב את הסביבה הרפואית ולכן אנחנו פועלים יחד עם רופא המשפחה ומערכות של קופות החולים על מנת לאפשר המשך תפקוד וחיים נורמליים. 

  צוות העבודה השני מתקיים בתוך בית החולים והוא נקרא צוות רב תחומי. בכל תחום רפואי אנחנו מקבלים החלטות לגבי כל חולה וחולה בשיתוף של רופאים ממספר התמחויות.

  טכנולוגיות ייחודיות שימוש באיזוטופ רדיואקטיבי רדיום לטיפול בגידולי פרוסטטה.
  מחקרים קליניים צוות המכון שותף למחקרים בין־לאומיים ומחקרים ביוזמת רופאי המכון.
  קרינה אנחנו עובדים בקשר צמוד עם כל מכוני הקרינה בארץ. לכל מטופל בבית החולים שלנו יימצא מכון קרינה מתאים לצרכיו האישיים ולמחלתו.
  פעילות אקדמית המכון קיבל השנה הכרה של המועצה המדעית להכשיר רופאים מתמחים באונקולוגיה.
  פעילויות ייחודיות מטופלים ומחלימים שותפים באימון בחדר הכושר של בית החולים בהדרכת פיסיולוג מרכז הלב. כמו כן מתנדבים אצלנו קוסמטיקאית ורפלקסולוג.

את המכון פוקדים מידי שנה 5,000 מטופלים ומתקבלים כ- 500 חולים חדשים.

פעילות אקדמית  המכון קיבל השנה הכרה של המועצה המדעית להכשיר רופאים מתמחים באונקולוגיה. רופאי המכון חברים בפקולטה לרפואה של אונ' בן גוריון.  רופאי המכון חברים באיגוד הישראלי לאונקולוגיה קלינית ורדיותרפיה ופעילים בארץ ובחו"ל.
אנחנו אחד משני מכונים בלבד במדינת ישראל הפעילים באיגוד האירופאי לחקר הסרטן, ה
EORTC.

פעילויות ייחודיות מטופלים ומחלימים שותפים באימון בחדר הכושר של בית החולים בהדרכת פיסיולוג מרכז הלב. כמו כן מתנדבים אצלנו קוסמטיקאית ורפלקסולוג.

לראש הדף


צוות המכון

 

 

 

רופאים בכירים

פרופ'  משה שפר

פרופ' רמי בן יוסף

ד"ר טטיאנה חרקובסקי

 

אחות אחראית
 לירון  עזרא

אחות כימותרפיה

אירנה אוסיפצ'וק

 

 

עובדת סוציאלית
סופיה ליבשיץ

שרה מכלוף

 

 

לראש הדף


שירותים ייחודיים

 

 

·   טיפול בכאבים כרוניים, תזונה, הקאה, בחילה וסימפטומים אחרים בחולה עם ממאירות.

·   ביקורי בית לחולים שסיימו טיפול במכון לאונקולוגיה בברזילי ונזקקים לטיפול תמיכתי וסימפטומטי בלבד. השירות מאפשר לחולים שסיימו טיפול מעבר מסודר לקהילה ולשירותים הניתנים בה. עובדת סוציאלית מהמכון לאונקולוגיה מגיעה לבית החולה ובוחנת את צרכיו ובהתאם לכך יוצרת קשר עם הגורמים הרלוונטיים בקהילה. שירות זה מפחית במידה ניכרת את חרדתו של המטופל במעבר לטיפול בקהילה, לאחר קשר הדוק עם צוות המכון לאונקולוגיה. שירות זה הנו ייחודי למכון לאונקולוגיה במרכז הרפואי ברזילי. הפרויקט ניתן ללקוחות כל הקופות שטופלו במכון באדיבות האגודה למלחמה בסרטן.

·   פרויקט: "להיראות טוב - להרגיש טוב", טיפול אסתטי באדיבות הקוסמטיקאית הרפואית בתיה עלטר. המטופלים במכון (בעיקר הנשים אך גם הגברים) מקבלים טיפול קוסמטי במהלך הכימותרפיה. הטיפול ניתן פעם בשבוע. הטיפול הקוסמטי מרגיע את החולה, ומחזיר לה את הכוחות וההרגשה שהיא עדיין שווה ושלמרות המחלה היא יכולה להתאפר ולהרגיש טוב. המראה החיצוני עוזר לאישה להיראות טוב מבחוץ להרגיש טוב מבפנים . הטיפול גורם גם לחולים הקשים להיפתח ולשתף פעולה עם הצוות . בנוסף לטיפול הקוסמטי, לעצם המגע האנושי יש משמעות. החולות מספרות שהטיפול הקוסמטי והטיפול האישי בהן נותן הרגשה של "לנצח את המחלה". תחושה זו מעודדת אותן לעוד יום נוסף של התמודדות בכאבים והתלאות הקשות של המחלה .

·   התעמלות "ציא-קונג" תוך כדי כימותרפיה - מחלת הסרטן והטיפולים הכימיים גורמים עייפות וחולשה. ישנן הוכחות שאימון גופני מפחית את העייפות והחולשה אך מטופלים רבים מתקשים מאוד בפעילות גופנית. חוג האימון בצ'יא קונג הנו אימון קל ולא אגרסיבי ומסייע בהקלה על העייפות והחולשה ומשפיע באופן חיובי על בריאות המטופלים.

·   שימוש באמצעים אומנותיים בטיפול פרטני וקבוצתי - במכון לאונקולוגיה במרכז הרפואי ברזילי ניתן טיפול באומנות לחולים במצבי משבר רגשיים כתוצאה מגילוי המחלה, הטיפול הכימי וטיפול בקרינה. כלי זה מסייע בהעלאת תכנים מהתת-מודע ומאפשר פריצת מחסומי תקשורת בשל מגבלות שפה.

·   שירות סוציופסיכולוגי לנשים עם ממאירות גינקולוגיות, בתמיכה של האגודה למלחמה בסרטן.

 לראש הדף


פעילות אקדמית

 

·   הרצאות בבית הספר לסיעוד במקצוע האונקולוגיה והטיפול בחולה האונקולוגי

·   כנסים רפואיים אזוריים סדירים באשקלון בהנחיית רופאי המכון לאונקולוגיה של המרכז הרפואי ברזילי ובהשתתפות רופאים מרצים לאונקולוגיה וממקצועות אחרים מבתי חולים אחרים בארץ. הכנסים מיועדים לקהל הרופאים והאחיות ובהם מוצגים חידושים בטיפולים אונקולוגיים וחקר מחלות הסרטן.


מחקרים

 

המכון לאונקולוגיה במרכז הרפואי ברזילי פעיל מאוד במחקרים בינלאומיים ומקומיים.  אשר מטרתם בדיקת הקשר בין סמנים גנטיים ומחלות ממאירות.  

 לראש הדף


עם הפנים לקהילה

 

צוות המכון לאונקולוגיה של המרכז הרפואי ברזילי מקיים בקביעות הרצאות וימי עיון לקהל הרחב בנושאים :

בריאות השד וגילוי מוקדם של מחלות השד

סרטן השד

נזקי עישון

 


קישורים מומלצים

 

האגודה למלחמה בסרטן 

המכון האמריקאי למחלות סרטן 

הפדרציה האירופאית של האיגודים למחלות סרטן

 לראש הדף   

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד