המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

קורס ייחודי לשיקום מטופלים מחוסרי שיניים עם חוסר עצם מסיבי בלסת עליונה בעזרת שתלי זיגומה

קורס ייחודי לשיקום מטופלים מחוסרי שיניים

היחידה לכירורגיה פה ולסת בניהולו של פרופ' נחליאלי קיימה קורס ל - 15 כירורגים פה ולסתות, מנהלי מחלקות ורופאים בכירים עם ותק מקצועי רב מבתי חולים שונים ברחבי הארץ.מטרת הקורס הייתה הקניית ידע תיאורטי וקליני בביצוע שיטת ניתוח ייחודית עם שתלי זיגומה של חברת נובל ביוקר השוודית.

 

שיטת ניתוח זו מיועדת למטופלים אשר אין להם כלל עצם בלסת עליונה והטיפולים הקיימים אינם עוזרים להם (הרמת סינוס או השתלת עצם). כמו כן מטופלים שאינם רוצים לעבור את הטיפולים המקובלים כיום עקב קושי הטיפול ואורך זמן ההחלמה.

 

מועמדים נוספים לסוג ניתוח זה הינם חולים לאחר תאונות דרכים קשות עם אובדן עצם משמעותי וכן לאחר טיפולים במחלות סרטן הפנים המצריכים כריתה נרחבת של הלסת העליונה.

היתרון בטיפול בשתלי זיגומה הינו קיצור זמן הטיפול ללא צורך להמתין לקליטת תוספות העצם המצריך ניתוח אחד בלבד. השתלים הינם ארוכים במיוחד בין 4-5 ס"מ, נאחזים בעצם הזיגומה (עצם הלחי) ובשארית עצם הלסת ומכאן שמם. מכךהשתלים מקבלים עיגון נוסף וחזק יותר המאפשר לשקם עליהם מערכת שיניים שלמה.

שתלי הזיגומה המיוחדים נבדקו במחקרים רבים ארוכי טווח עם אחוזי הצלחה גבוהים. אין ספק שהקניית ידע בשיטה זו לרופאים שהשתתפו בכנס ייחודי זה תאפשר להם לתת פיתרון טוב, יעיל וקצר למטופלים שסובלים מחוסר שיניים בלסת עליונה, עם שיקום קבוע של שתלים.

 

את הקורס העביר ד"ר ויטקובסקי מפולין שהינו מנתח פה ולסתות בעל ניסיון רב בכירורגיה של שתלי זיגומה. במהלך הקורס בוצע ניתוח בהרדמה כללית בחדר הניתוח להחדרת שתלים אלו על ידי ד"ר ויטובסקי ורופאים מיחידתנו. הניתוח הועבר בשידור חי לאולם ההרצאות בו נכחו המשתתפים בכנס.

הניתוח כלל החדרה של שני שתלי זיגומה ושתלי נובל ביוקר רגילים באזור הקדמי של הלסת. למרות מורכבות ניתוח זה החולה שוחרר לביתו למחרת הניתוח.

 

תודתנו לפרופ' נחליאלי מנהל היחידה אשר אפשר ודאג לקיום קורס ייחודי זה, לד"ר זגורי עמי סגן מנהל היחידה אשר יזם וארגן את הקורס, לססיל נחשון אשר דאגה וקישרה בין הגורמים להצלחת הקורס וכמובן להדס יסקוב מחברת יצמד שבלעדיה לא היה מתאפשר קיום קורס זה.

 

יש לציין שהתקבלו תגובות נלהבות ממשתפי הקורס בשל רמתו המקצועית ועל האירוח היוצא מן הכלל לו זכו בזמן שהותם בבית החולים.

הדפס
עבור לתוכן העמוד