המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

עליה בתרומות הקרנית בבית חולים ברזילי קיצר באופן משמעותי את זמן ההמתנה.

עליה בתרומות הקרנית בבית חולים ברזילי קיצר באופן משמעותי את זמן ההמתנה.

הקרנית הינה החלון השקוף בקדמת העין ותפקידה לאפשר כניסה של קרני האור לעין. לפעמים הקרנית נעשית חולה, עכורה או מעוותת. קרני האור העוברות דרך קרנית חולה מתעוותות והאדם יכול לאבד את יכולת הראיה שלו עד כדי עיוורון. לעתים ,כאשר לא ניתן לשפר את הראיה המעוותת באמצעות משקפיים או עדשות מגע, יש צורך בהשתלת קרנית.

בניתוח השתלת קרנית מוחלפת הקרנית החולה בקרנית בריאה שנלקחה מתורם נפטר.

כיום ממתינים בארץ אנשים רבים לתרומת קרנית והתור לקבלת קרנית ארוך במיוחד.

 

בבית חולים ברזילי נרתמו להעלות את המודעות לחשיבות תרומת קרנית להצלת הראיה. שיתוף פעולה פורה של ההנהלה, הצוות הרפואי והצוות הסיעודי הביא לעליה משמעותית בתרומות הקרנית בבית החולים. כתוצאה מכך בוצעו השנה עשרות השתלות קרנית בבית החולים ועשרות אנשים על סף עיוורון זכו לקבל חזרה את מאור עיניהם.

 

"תחום השתלות הקרנית עבר בשנים האחרונות מהפכה של ממש" אמר ד"ר אור קיזרמן, מנהל שרות הקרנית. "אם בעבר ידענו להשתיל רק קרניות בשלמותן, אנו יודעים היום להשתיל חלקים שונים של הקרנית לפי צורכי המטופל ולהימנע מהצורך להחליף את כל הקרנית. הדבר הוביל לשיפור משמעותי בתוצאות הניתוחים ולניתוחים שבעבר לא חלמנו שהם אפשריים כגון השתלת קרנית ללא תפרים או השתלת קרנית ללא דחייה". ד"ר לברטובסקי, מנהל מחלקת עיניים ציין בסיפוק ש"בזכות המאמץ המרוכז התקצר משמעותית זמן ההמתנה לקבלת קרנית בבית החולים והוא עומד כיום על מספר שבועות בודדים".

הדפס
עבור לתוכן העמוד