המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

בלון משחרר תרופה לטיפול בהיצרות כלי דם היקפיים

טכניקה חדשה בוצעה לראשונה ביחידה לאנגיוגרפיה במרכז הרפואי ברזילי ע"י פרופ' בוריס יופה מנהל המחלקה לכירורגיה כללית וכלי דם.

בלון משחרר תרופה לטיפול בהיצרות כלי דם היקפיים הינה טכנולוגיה חדשה שעד כה שימשה בפתיחת עורקי הלב. עיקר השימוש בטכנולוגיה זו הוא בחולים עם רגל סוכרתית אשר סובלים מחסימה בכלי הדם ההיקפיים בצורה חמורה עד כדי צורך בקטיעת הגפה.


זו טכניקה מלעורית חדשה לטיפול במחלת כלי דם היקפיים. בשיטה זו משתמש הרופא בבלונים משחררי תרופה, פקליטקסל (paclitaxel), לטיפול בהיצרות העורק, בין אם היא היצרות חדשה ובין אם היא נשנית (רה-סטנוזיס Restenosis). טכניקה זו בוצעה לראשונה בשבוע שעבר ביחידה לאנגיוגרפיה במרכז הרפואי ברזילי ע"י פרופ' בוריס יופה, מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם.

שימוש בטכנולוגיה זו של בלון משחרר תרופה מקטין את שיעור ההצרויות החוזרות באופן מובהק והטיפול יעיל לאורך זמן בהשוואה לתוצאות של אנגיופלסטיקה שיגרתית הנעשית באמצעות בלון רגיל עם או ללא התקנת תומכן.

פרופ' יופה: " הפעולה החדשה אינה מורכבת יותר מהפעולה השגרתית. המצנתר משאיר את הבלון משחרר התרופה למשך 30 שניות עד דקה אחת על מנת שהעורק ״החולה״ יספוג את התרופה. יתרון גדול שיש לטכנולוגית הבלון מצופה תרופה הינו בחולים עם רגל סוכרתית וחולים אשר סובלים ממחלה חסימתית של עורקים היקפיים בצורה חמורה שעד כה טופלו בקטיעה של הגפה. הבלון  מצופה תרופה מגיע בגדלים שונים המאפשרים הגעה למקומות הצרים והקטנים ביותר בעורקים החולים ומגדילים בכך את הסיכוי לפתיחת החסימה ולאורך זמן. אנו מקווים שטיפול זה יתרום לקבוצה קשה זו של מטופלים".

הדפס
עבור לתוכן העמוד