המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

"הכר את המומחה"- ד"ר בילנקו גאריק

ד"ר בילנקו גאריק

שם: ד"ר  בילנקו גאריק

 

מצב משפחתי: נשוי + 1

מקום מגורים: באר שבע

תחום התמחות: כירורגיה אורטופדית

איפה למדת: קושיצה - סלובקיה

כמה זמן הינך מתמחה: 9 חודשים

 

למה בחרת במקצוע התמחות זה?

 

כנער, עברתי מספר ניתוחים אורטופדיים ולמדתי את חשיבות התנועה שמאפשרת לנו אורך חיים בריא ועצמאי. התעניינתי במוטוריקה ופיזיולוגיה של גוף האדם המאפשרים לנו ביצוע של תנועות הרמוניות.

כבר בשנה א' בבית הספר לרפואה הוקסמתי משיעורי אנטומיה בכלל, ובפרט ממערכת השלד והשריר. השלב הבא היה הלמידה על הפתולוגיות השונות, ובלימודים הקליניים נפגשתי עם מטופלים הסובלים מבעיות אורטופדיות.

תחום האורטופדיה משלב בתוכו טיפול בנפגעי טראומה המצריכים טיפול מהיר ויעיל, וכמו כן ישנו אספקט בו אנו מטפלים בחולים, לא למטרת הצלת גפיים וחיים, אלא בשיפור איכות החיים.

שילוב זה, בעיניי, הוא נדיר ומעניין לאין שיעור.

 

ספר/י לנו על היום הראשון שלך בתור מתמחה בביה"ח:

 

 

המחשבה על היום הראשון הייתה מעט מאיימת. לראשונה הייתי צריך להתמודד עם המקרים הקשים ביותר לבד, אך כשהתחלתי בעבודת המחלקה, נוכחתי לדעת שיש מאחוריי צוות של מתמחים ותיקים שעזרו, גיבו ולימודו. כך שלמרות החששות, היום הראשון זכור לי כיום משמח.

 

איזה אירוע מכונן זכור לך מתפקידך:

 

 

הפעם הראשונה שלקחתי חלק פעיל בניתוח מורכב. נדרשתי בו להביא את הידע שרכשתי לידי ביטוי מעשי.

 

איך את/ה מצליח/ה לשלב חיי מקצוע עם חיי משפחה?

 

האמת שזו שאלה שהרבה שואלים. אפשר לומר שמתמחים, וביניהם אני, נמצאים רוב זמננו בעבודה. אכן זו עבודה אינטנסיבית הדורשת לויאליות למטופלים ולמערכת והקרבה גדולה.

את זמני הפנוי אני מנצל על הצד הטוב ביותר בבילוי עם הילדה שלי ואשתי. אני מעורב מאוד בגידול התינוקת שלנו. בכל אופן אני רוצה להאמין שאני מצליח "לפצות" כשאני איתם על ההעידרות הרבה שלי, לדעתי אני מצליח לא רע.

 

לדעתך, מהי התכונה החשובה ביותר למתמחה:

 

 

הדחף ללמוד ולהמתקצע!

במקצוע הרפואה לא מפסיקים ללמוד, וכמתמחה זה מאוד משמעותי. הסקרנות, שאילת השאלות, לא לקחת דברים כמובן מאליו, החקר - כל הדברים הללו מביאים לכדי מצוינות.

 

למה בחרת להתמחות בבית החולים ברזילי?

 

 

במהלך השנים הקליניות בלימודי ובתקופת הסטאז' שהגיע לאחר מכן, נחשפתי לבתי חולים שונים בארץ וביניהם ביה"ח ברזילי.

עוד לפני שהגעתי לבית החולים הכרתי את שמו של מנהל המערך האורטופדי, דר רונן דבי, כמנתח מוביל בעל שם עולמי. כשנפגשתי עמו לראשונה וראיתי את התנהלות המחלקה, את הרופאים הבכירים והצוות הסיעודי, גיליתי מחלקה אורטופדית המשלבת התמקצעות ניתוחית מהמעלה הראשונה, מבלי להתפשר על הלמידה האקדמית והמחקר. שילוב זה נדיר במחוזותינו וקשה היה שלא להתרשם ולהעריך זאת. זו הייתה הסיבה העיקרית בבחירת המוסד.

 

לדעתך, יש דברים המייחדים את בית החולים ברזילי?

 

מעבר למקצועיות, היחס האישי, הסובלנות והטיפול המסור למטופלים, תוך שמירה על כבודם, הוא הדבר המיחד את ביה"ח, לא בכדי המוטו שלנו הוא "אנשים לפני הכל".

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד