המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

הערכה ותודה לד"ר חזי לוי

הערכה ותודה
לכבוד: דר' חזי לוי מנהל בית חולים ברזילי אשקלון

 

 א . נ . הנדון:

 

הבעת תודה והוקרה למעשיך הטובים. ברגשי כבוד, הוקרה והערכה אני כותב לך מכתב זה ומודה לך באופן אישי על תרומתך הנדיבה להצלת חיי חילינו לוחמי צה"ל היקרים במלחמתם נגד הטרור ונגד האויב האכזר – חמאס – פעילותך בתחום בית-החולים ברזילי ראויה תמיד לציוני שבח במיוחד בתקופה זאת במבצע ספציפי זה - צוק איתן.

 

פעילותך המצוינת האנושית בלטה בעיקר בראיון אשר שודר בערוצי הטלוויזייה הישראלית וצפיתי בו במהלך מוצאי שבת האחרון מה אומר לך ? החזרת אותי בראיון זה לתקופה דומה אך שונה בתכליתה תקופת מלחמת של"ג הראשונה תקופה קשה אך מיוחדת במינה . . . לא אשכח לעולם את פועלך וצלם האנוש שבך אשר מלא את נשמתך והתנהגותך האנושית גברה על כל בעיה, טיפלת בלוחמינו ביד רמה ושלטת בכל הנעשה והצלת חיים , ואף טיפלת במחבלים פצועים והתייחסת אליהם כאל בני אדם למרות שדקות ספורות לפני כן ירו עלינו בלי רחמים ובקשו לרצוח אותנו, מעשים דוגמת אלה יזכרו לעד הן על לוח לבי והן על דפי ההיסטוריה.

 

חן חן לך על המאמצים , ההשקעה וכל הכבוד לך על גדולת המעשה בהצלת חיים. אישיותך החזקה, המיוחדת פורצת דרכים בחברתנו בשטחים קשים מאוד, יחסך החם המשפחתי המיוחד שהענקת לי בזמן שירותנו יחדיו בלבנון ורמה"ג נתן לי לחשוב אחרת ולרענן מחדש את עשיתי הציבורית למען הקהילה כי יש למען מי לתרום ולתת.

 מנהיגותך ואצילות נפשך משפיעה מאוד על כל אדם בעל הגיון נכון בחברתנו, אנו זקוקים לאנשים רבים כמותך ומי ייתן ותהי מודל לחיקוי ומופת אישי בחברתנו הישראלית היקרה. פיקדתי על לוחמים ומפקדים תחת אש ועמדתי אל מול המוות פעמים רבות למען המולדת והמשך חירות ישראל , מעולם לא התחרטתי ולא אתחרט לעד . . . אך המעניין בסיפור הוא אתה ! . . .

 

כן כן אתה אני לא פגשתי עד כה אנשים רבים כמותך אדיב, חביב, נחמד, חכם, פקח, בעלת יכולת מחשבתית ארגונית ברמה בינלאומית, מנהיג מלידה, בעלת כריזמה היכול להחליט על מהלכים בשעות קשות. זאת אינה הגזמה אלא אמת אמת לאמיתה . . .

בהזדמנות זאת אני מצרף למכתבי קטע קצר מספרי – אדם סיפור והגיגים – שעדיין לא יצא לאור בתקווה שימצא חן בעינייך (הקטע נכתב בתאריך: 2 אוג' 1993 לחילי נציגות קלקיליה).

 

אדון מפקד . . . מי שלא עמד תחת אש כבדה . . . ולא שמע שריקות כדורים מעל ראשו לעולם לא יעריך אדם . . . מי שלא שמע צעקותיהם של חבריו הפצועים מאש אויב ולא ראה דמם נשפך . . . לעולם לא יעריך אדם ואהבה . . . מי שלא נשא גופותיהם של חבריו על כתפיו לאחר התקפה , לעולם לא יעריך אדם ולא ידע אחוות רעים מהי. . . מי שלא עמד תחת לחץ נפשי כבד בשעת מבחן לעולם לא יעריך אדם כיאות ולא יצליח בשעת מבחן . . . כי אם מדובר במישהו מדובר בך המפקד שתתן לי יחס של אדם ותאהב אותי ללא צל של ספק כחלק ממך . . .

 

לבסוף שוב פעם אני מודה לך אני גאה בך, נמשיך את הדרך יחדיו חזק ואמץ.

 

 לצידך לתמיד. ר. ח (השם שמור במערכת)

 

ביחד נבנה חברה טובה יותר ומתחדשת . . .

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד