המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

נחנך חדר המיון הממוגן במרכז הרפואי ברזילי

ביום שלישי 20/02/18 חנכנו  בטקס מרגש את חדר המיון החדש והממוגן בבניין הכירורגי במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו .
בטקס נכחו מכובדים רבים בהם: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שר השיכון והבינוי יואב גלנט,  ח"כ אבי דיכטר, ס/ שר האוצר איציק כהן, מנהל בית החולים ד"ר חזי לוי, ראש העיר בפועל תומר גלאם, הרב שלמה עמאר הרב הראשי של ירושלים, איתמר שמעוני, יו"ר עמותת הידידים רוני מהצרי, חברי מועצה, אנשי עסקים, תורמים וקרנות ,צוותים רפואיים ועוד.


"יום חג בישראל - בית חולים חדש", אמר נתניהו בפתח נאומו. ''זה מרגש משום שיש פה סגירת מעגל. אני חושב שהייתי פה כמבקר בזמן עופרת יצוקה, ואחר כך כמובן אני זוכר את צוק איתן, כשבאנו הנה תחת אש, גם אני וגם רעייתי, לבקר פצועים.


"אנחנו זוכרים את הדילמה הנוראה. וחזי (מנהל בית החולים), כשביקרנו כאן במתקן המפואר הזה, מצנתרים פצוע, ותוך כדי זה יש צבע אדום. מה עושים? בונים בית חולים מחודש, ממוגן, מצוין. זה שינוי עצום''.


נתניהו הדגיש ''זה פשוט מחמם את הלב לעמוד כאן ולראות את הביצוע הנפלא, את העובדה שבקרוב תפתחו את השערים הללו, ובכל המיטות הללו והמתקנים הללו תצילו חיים, תביאו תקווה, ותביאו בשורה.


סגו שר הבריאות יעקב ליצמן " היה פחד שלאור פתיחת בית החולים באשדוד בית החולים ברזילי יבלע ויפגע. חזי עשה מהפכה, ודווקא הם מתחרים אתו, במה שהוא עשה כאן עם חדרי הניתוח והטיפול הנמרץ, וזה לא להאמין מה שנעשה, צריך להמשיך בזה".


"אירוע היסטורי בחיי המרכז הרפואי ברזילי ובחיי העיר אשקלון" אמר ד"ר חזי לוי בנאומו .
פתיחת חדר המיון המודרני הממוגן ובית החולים התת-קרקעי, אשר מהווים סנונית ראשונה לבשורה ההולכת ונבנית פה. הבניין הכירורגי  המודרני והממוגן שילך ויפתח במהלך השנה הנוכחית.
תושבי אשקלון ראויים לרפואה מתקדמת, טכנולוגית ומקצועית בעירם! עומדים אתם – קברניטי המדינה – ומצהירים בצדק רב על צמצום פערים בפריפריה! כך נבנה בית חולים ציבורי מתקדם ומאיר פנים באשדוד וכך ילך וייבנה ויתפתח בית החולים שלנו, המשרת את תושבי נפת אשקלון! צדק חברתי וצמצום פערים בפריפריה. לא עוד לחפש מזור במרכז, אלא רפואה מקצועית וטכנולוגית ומסורה כאן,
ליד הבית. בשגרה ובחירום! מלידה ועד טיפול במצבים מסכני חיים. לכך ראויים תושבי העיר והנפה, ואנו, עובדי המרכז הרפואי,  בשם מדינת ישראל והרפואה הציבורית הכול כך חשובה, מתחייבים להמשיך ולספק במסירות ואהבה.
אני מודה לממשלת ישראל על ההחלטה בזמנו לבנות ולמגן את בית החולים. אני מודה לשר הבריאות ולמנכ"ל ולמשרד האוצר על התמיכה רבת השנים במהלך זה. אומנם לא קלה הדרך ולעיתים רצופה בקשיים ומהמורות וויכוחים לא פשוטים. אך את כולם מאחד הרצון לחזק את בית החולים ולפתחו לכדי בית רפואה חזק מודרני וממוגן.
אך, אדוני ראש הממשלה והשרים היושבים פה, לא תמה הדרך!! עוד רבה המלאכה! רבה ונדרשת לתקציב. פגייה חדישה וממוגנת, השלמת בניין השיקום שבעזרת השם, ובעזרתכם, יושלם עד סוף השנה ויהווה בשורה טיפולית עצומה לחבל ארץ זה.
חדרי ניתוח ויחידות טיפול נמרץ מודרניים וממוגנים. מכון לב שייתן אכסניה ממוגנת וחדישה לצוות המקצועי כול כך בכול ענפי רפואת הלב. מחלקה נוירולוגית ויחידה לטיפול נמרץ לחולי אירועים מוחיים מסכני חיים. מכון דיאליזה חדיש וממוגן ".

ראש העיר בפועל תומר גלאם :" ההחלטות הכי קשות שהיו מתקבלות פה בחדר המיון , זה במי לטפל בחדר הטראומה שאין מספיק מקום .
לא יהיה לך את ההתלבטות הזו כולם יקבלו את המענה  הראוי למען כלל התושבים".

 

לקישור  לכתבות נוספות לחץ כאן

 

 

 

 

 

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד