המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

יום עיון לחולי "טרשת נפוצה"

ד"רכ רוני מילוא

בתאריך 26.11.18 התקיים בבית החולים ברזילי יום עיון לחולי "טרשת נפוצה" ובני משפחותיהם. ביום העיון, שאורגן למופת ע"י המחלקה הנוירולוגית בברזילי בשיתוף עם האגודה הישראלית לטרשת נפוצה ובחסות חברת רוש.

ביום העיון השתתפו כ-60 חולי טרשת נפוצה ובני משפחותיהם הגרים באזור הדרום. במשך יום שלם שמעו המשתתפים מהצוותים הרפואיים של בית החולים על חידושים בטיפול בטרשת נפוצה, על חשיבות פעילות גופנית ודיאטה מתאימה במחלה, על מיניות והפרעות קוגניטיביות בטרשת נפוצה, על תפקידה של האחות בצוות המטפל בחולים ועל הקשר בין הגוף לנפש. עורכת דין המתמחה בזכויות חולים בביטוח הלאומי סיפרה על הגישה החדשה של המוסד לביטוח לאומי למיצוי זכויותיהם של הלוקים במחלה, אשר הוטמעה בזכות פעילותה של האגודה לטרשת נפוצה בראשות ג'נין ווסבורג, מנכ"לית האגודה, וד"ר רון מילוא, יו"ר הועדה הרפואית המייעצת של האגודה, אשר חיברו טופס זכויות מפורט הכולל את כל הליקויים האפשריים במחלה. טופס זה התקבל ע"י המוסד לביטוח לאומי ומהווה כלי עזר הן לרופא המטפל המתבקש לפרט את מירב הליקויים מהם סובל המחלה, והן לחברי הועדות הרפואיות המקבלים תמונה כוללנית על מצב החולה, כולל סימפטומים חבויים כמו עייפות, דיכאון, הפרעות בסוגרים או ליקויים קוגניטיביים אשר עד לאחרונה כמעט לא זכו להתייחסות בועדות הרפואיות. בכך מושג מיצוי זכויות מקיף וטוב יותר לחולים במחלה.

מנכ"לית האגודה לטרשת נפוצה, הגב' ג'נין ווסבורג, סיפרה על מגוון השירותים אותם מעניקה האגודה ל-4900 החולים הרשומים באגודה מתוך 6000 החולים בישראל: קבוצות תמיכה, קו סיוע חם, ייעוץ בתחומים שונים, הלוואות, ימי עיון, הכשרת סטודנטים לעבודה סוציאלית ממוסדות אקדמיים ברחבי הארץ אשר גם מלווים חולים רבים ומשפחותיהם בטיפולים פרטניים לאורך תקופת לימודיהם, נופש שנתי, קייטנה לילדי החולים, ייצוג החולים מול משרדי ממשלה, קופות החולים והביטוח הלאומי ועוד. בהמשך הזכירה מנכ"לית האגודה את הגישה המנחה את עבודה של הנחלת תקווה, אמונה וציפיה לחבריה.

מנהל המחלקה הנוירולוגית, ד"ר רון מילוא, פרש בפני הקהל את מודל הטיפול הרב-תחומי במחלה המיושם בבית החולים, לפיו צוות של מטפלים ממקצועות בריאות שונים עובדים ביחד כדי לספק מעטפת טיפולית מקצועית כוללנית העונה על כל צרכי החולים הרפואיים, הנפשיים והחברתיים של המטופלים.

סגנית מנהל בית החולים, ד"ר גילי גבעתי, נוירולוגית בעצמה עם ניסיון רב בטיפול בחולי טרשת נפוצה, ברכה את המשתתפים בשם בית החולים והודיעה על פתיחתו בקרוב של מרכז השיקום בברזילי אשר יוכל להשלים מרכיב מרכזי של טיפול שיקומי מקיף בחולי טרשת נפוצה מאזור הנגב המערבי.

משתתפי יום העיון זכו לשפע אינפורמציה, לתשובות על עשרות שאלות המעסיקות אותם בחיי היום-יום, וגם לכיבוד עשיר וטעים, וציינו שהם כבר ממתינים ליום העיון הבא.

הדפס
עבור לתוכן העמוד