המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

קרדיולוגיה לא פולשנית(אקו לב)

קרדיולוגיה לא פולשנית(אקו לב)

היחידה לקרדיולוגיה לא פולשנית (אקו לב תלת ממדי)

בראשותו של פרופ' חיים יוספי, מנהל המערך

מנהל היחידה לקרדיולוגיה לא פולשנית

ד"ר קסאבייר פילץ 

מיקום

קומה 3  אגף 100


 

שעות פעילות

08:00- 16:00
בימים א-ה

מזכירות

הגר  דבש
שוש נעים
לימור עטייה

טכנאיות

שלומית אברהם

דודית מימון

רות דוד

דליה דמקה - אגניו

קטיה קונדקוב

נעמה טרבלסקי
 

טלפון

08-6745934

08-6745871

 

פקס

08-6746052

 

זימון תורים:

08-6745934

 

מייל
[email protected]

 

פעילות היחידה

 

היחידה לאקו לב מבצעת בדיקות הדמיה של הלב מתוך מטרה לבדוק את מבנה הלב ותפקודו לאיתור פגמים מולדים או נרכשים במערכת המבנית של הלב: חדרי הלב, העליות, מחיצות הלב וכלי הדם הגדולים. ביחידה מכשור מהמתקדמים בעולם (7EPIQ), לביצוע בדיקות הדמיה של הלב באמצעות הבדיקה הייחודית לאקו תלת ממד שהיא מהראשונים בארץ לשימוש בה וממטמיעי השיטה בארץ.

  

הבדיקות המבוצעות ביחידה כוללות:


בדיקת אקוקרדיוגרפיה חיצונית בדיקה אבחנתית בטוחה המשתמשת בגלי קול ליצור דימות של הלב בזמן אמת.


בדיקת אקוקרדיוגרפיה במאמץ הבדיקה משלבת אקוקרדיוגרפיה עם בדיקת מאמץ על גבי מסלול או באמצעות השגת אפקט המאמץ ע"י מאמץ גופני או  באמצעות תרופה (הנקראת דובוטמין). הבדיקה מאפשרת קבלת מידע על אספקת הדם לחלקים השונים של שריר הלב ועל תפקוד מסתמי הלב והלחץ הריאתי בעת מאמץ.

בדיקת אקו דרך הושט TEE הבדיקה מאפשרת הדגמת הלב דרך הוושט ממרחק קצר ובאיכות טובה, תוך אפשרות לבחון פרטים נוספים. בבדיקה זו מבוצעות מדידות מדויקות של מסתמי הלב לפני ניתוחי לב שונים.


אופטימליזציה (התאמה) של תפקוד הלב בקוצב דו לשכתי  לאחר השתלת קוצב דו לשכתי משוכלל (CRTD) המתבצע ביחידה לאלקטרופיזיולוגיה, יגיעו חלק מהמטופלים לביצוע התאמה של תפקוד שריר הלב. במהלך הפעולה נבדקים מרווחי זמן שונים של קיצוב העליות והחדרים ונבחר מרווח הזמן שבו באקו תלת  מימד רואים שפעולת הלב היא הטובה ביותר ותפוקת הלב מקסימלית. פעולה זו יכולה לשפר מאוד את הסימפטומים של המטופלים שבהם הושתל הקוצב המשוכלל.

אקו תלת מימד בכל הבדיקות הנ"ל מתבצעות בדיקות הלב באמצעות אקו תלת ממדי. זוהי בדיקת האבחון המתקדמת ביותר בעולם מסוגה. טכנולוגיה חדישה זו קיימת מספר שנים מועט ולמעשה פרופ' יוספי, מנהל היחידה, למד את עיקריה בביה"ח מסצ'וסטס (MGH) שבבוסטון, ארה"ב והפך להיות מוביל ואחד מחלוציה בעולם. הוא משמש עד היום גם כמדריך לנושא בארצות שונות ומיישמה בארץ. אל היחידה נשלחים מטופלים ממקומות שונים בארץ ע"מ לבצע את הבדיקה וכן רופאים ואנשי צוות באים מרחבי הארץ להשתלם בה.

הדפס
עבור לתוכן העמוד