המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

המרכז לטיפול משלים

המרכז לטיפול משלים

ההבנה כי רפואה מיטבית היא כזו המשלבת שיטות טיפול שונות, מתוך תפיסות רפואיות שונות, קונבנציונאליות ומשלימות, לכדי רפואה אינטגרטיבית אחת, לרווחת החולה והמטופל.
מתוך תפיסה זו של מנהל המרכז הרפואי ברזילי, פרופ׳ חזי לוי, נפתח בבית החולים המרכז לטיפול משלים, בניהולה של ד״ר גלי שטופמן, רופאה ומטפלת ברפואה סינית מסורתית.

המרכז לטיפול משלים מספק טיפולים מתוך הרפואה המשלימה למאושפזים במחלקות בית החולים, ללא כל עלות, בשונה ממרבית בתי החולים האחרים, בהם ניתנים שירותי רפואה משלימה רק במסגרת מרפאות החוץ ובתשלום.

כיום מתקיים שירות זה במחלקת ילדים (אחת המחלקות היחידות בעולם המספקות שירותי רפואה משלימה לילדים), במחלקת אורתופדיה, במרכז השיקום ובהמשך גם במח׳ אונקולוגיה ובמח׳ נשים ויולדות.
בנוסף, ניתנים גם טיפולים במחירים מסובסדים במסגרת מרפאות החוץ של בית החולים.

לצוות המרכז נבחרו בקפידה מטפלים וותיקים ומנוסים, מהשורה הראשונה בישראל, העובדים לצד ובשיתוף פעולה עם הצוות הרפואי בבית החולים.

אלו טיפולים ניתנים במרכז לטיפול משלים?
רפואה סינית
שיאצו
צ'י קונג
וואטסו
רפואה משלימה במחלקת ילדים

 

 

רפואה משלימה במחלקת ילדים

טיפול ברפואה משלימה לילדים במחלקת הילדים עשוי לכלול דיקור או טיפול במגע המותאם לילדים (טווינה לילדים) כל זאת, בשילוב ובהתאמה לטיפול הרפואי המקובל. הטיפול מתאים לילדים בכל הגילאים, החל מינקות ועד לגיל ההתבגרות.

הדיקור הסיני בילדים כולל שימוש במחטים דקיקות חד-פעמיות, המיוחדות לילדים, כאשר בטיפול נעשה שימוש במחט עד שלוש מחטים בלבד. המחט מוחדרת למשך דקה עד מספר דקות, בהתאם לגיל הילד.

בניגוד לגישה הרווחת,כי ילדים מפחדים ממחטים וכי הורים אינם רוצים לחשוף אותם ללחצים ולכאב נוסף למחלתם,מראים מחקרים כי ילדים וגם הוריהם חווים חוויה חיובית בטיפולים אלו ואינם מדווחים על כאב או אי נוחות בזמן הטיפול או לאחריו. הרפואה הסינית לילדים נחשבת לבטוחה כל עוד נעשית בידי מטפל מנוסה בטיפול בילדים.

 

רפואה משלימה במחלקת אורתופדיה ובמרכז השיקום

 שילוב הרפואה הסינית והשיאצו בטיפול בכאב, מאפשר הפחתת כאב ביעילות תוך צמצום הצורך בתרופות משככות כאב, על תופעות הלוואי שלהן.

אחד מהיתרונות הבולטים בטיפול זה הוא בטיחותו. הצהרה של ארגון הבריאות האמריקאי
 ה
- NIH (National Institute of Health) קובעת כי אחד מיתרונותיו של הטיפול בדיקור סיני הוא ששכיחות תופעות הלוואי בטיפול נמוכה בהרבה מזו של רבות מהתרופות הניתנות לטיפול במצבים רפואיים דומים.

הטיפול המשלים בכאב, בתוך מחלקת אורתופדיה ובמחלקות השיקום משלב מספר גישות של רפואה סינית עתיקה ומודרנית, לצד הטיפול הקונבנציונאלי, תוך התאמת הטיפול באופן מדוייק לצרכי המטופל.


 

הדפס
עבור לתוכן העמוד