המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

עבודה סוציאלית

 

שם מחלקה

עבודה סוציאלית

 
שם מנהלת המחלקה

חני קאופר- MSW

 
תיאור פעילות המחלקה

המחלקה לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי ברזילי משרתת את אוכלוסיית החולים המאושפזים בביה"ח הכללי והאוכלוסייה המטופלת במערך לבריאות הנפש, באשפוז ובקהילה. הייחוד של המחלקה לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי ברזילי נעוץ בשילוב של לשכת הבריאות עם המרכז הרפואי, מצב שמביא למעורבות פעילה יותר של העובדות הסוציאליות במה שנעשה בקהילה ובמיוחד בנושא הטיפול בקשיש ובריאות הנפש.


העובדות הסוציאליות במחלקות ובמכונים מסייעות לחולים ולבני משפחותיהם להתמודד עם משברים הנובעים משנוי במצבי החיים עקב מחלה, נכות וטראומה.
נוסף לעבודה היומיומית השגרתית, למחלקה לעבודה סוציאלית תפקיד חשוב ביותר בעתות חירום. העובדות הסוציאליות הן הראשונות שפוגשות במרכז המידע לציבור את המשפחות שמחפשות את יקיריהן שנפגעו באירועים רבי נפגעים ומהוות חוליה מקשרת בין הצוות הרפואי, החולים ובני המשפחה.

פניות למחלקה לעבודה סוציאלית  מגיעות מהחולה ו/או בני משפחתו, ישירות מהעובדות הסוציאליות מהצוות הרפואי במחלקות השונות ומגורמים מהקהילה. מודל העבודה מבוסס על הערכה ביו-פסיכו-סוציאלית ועל תפיסה של עבודת צוות בין מקצועי. העזרה הניתנת על ידי המחלקה לעבודה סוציאלית היא לטווח הקצר ולטווח הארוך. קיימת אפשרות לטיפול פרטני, זוגי, משפחתי וקבוצתי. הטיפול מתמקד בהתערבות במשבר , תמיכה וחיזוק המערכות הקיימות בסביבת החולה, פתרון בעיות, תכנון שחרור הכולל רצף טיפול בי"ח-קהילה ועזרה במימוש זכויות. הטיפול ניתן לחולה ולמשפחתו הקרובה.

 


פעילות המח' לעבודה סוציאלית :

• העו"סים עובדים במחלקות ביה"ח מטפלים בשיטת התערבות קצרת מועד .
• ע"ס במכונים : דיאליזה , אונקולוגיה , נוירולוגיה.
• העו"סים חברים בצוות רב מקצועי המטפל בחולה ומשפחתו.
• העו"סים אחראים על הטיפול במינוי אפוטרופוס לגוף להתערבות דחופה.
• טווח ההתערבות מטרום לידה ועד לסוף החיים .
• תכנון שחרור תוך שמירה על רצף טיפולי בי"ח -קהילה .
• עזרה במימוש זכויות למטופלים.
• פרוייקט יחידי סגולה- מיצוי זכויות לאזרחים ותיקים מאושפזים.
• ניצולי שואה - מיצוי זכויות סיעוד קצר מועד.
• ועדות להפסקת הריון .
• הכשרת סטודנטים לע"ס באוניברסיטאות ובמכללות .
•הפניות למח' לע"ס מגיעות מהחולה ו/או משפחתו, מהצוות ומגורמים בקהילה .
• העו"סים עובדים עפ"י המודל הביו-פסיכו-סוציאלי .
• התערבות בשעת משבר בריאותי.
• העברת מאושפזים למוסדות אשפוז לטווח ארוך ולשיקום.
• איתור, טיפול נפגעי אלימות במשפחה .
• איתור ,זיהוי וטיפול בקטינים וקשישים בסיכון
• איתור וטיפול בנשים נפגעות עבירות מין ואונס
• קבוצת תמיכה לצוותים
• קבוצת תמיכה לחולים ולבני המשפחה


 ימי ושעות פעילות

ימי א' – ה' 08:00-16:00

 


מזכירות המחלקה

אילנית כהן
[email protected]

 

מיקום

כביש   שירות פנימי מאחורי רכש רפואי וגישה נוספת בהמשך  מסדרון  ראשי  אגף 400 אחרי פנימית ד'  

 

טלפון  
08-6745333


 פקס

08-6745267
 


דואר אלקטרוני

[email protected]

 

 צוות המחלקה:

 
מנהלת המחלקה

חני קאופר  
[email protected]


סגני מנהלת המחלקה

טל עובדיה - אחראי על ברה"ן
רונית משה- אחראית  על מערך בריאות כללית

 

ראשי צוות

בת שבע אילוז – מדריכה , מרכזת תחום קשישים וחסרי ישע בסיכון

 

פעילות עיקרית של המחלקה:
הוועדה להפסקת הריון –
מספר טלפון 08-6746173 - להשארת הודעה קולית

 

תפקידי הוועדה

הוועדה להפסקת הריון מתכנסת שלוש פעמים בשבוע ודנה בפניות נשים להפסקת הריון. הוועדה מאשרת הפסקות הריון חוקיות כפי שנקבע בחוק ובהתאם למסמכים רפואיים. כל אישה שפונה לוועדה מקבלת חוברת הסבר שהוכנה ע"י המינהל לטכנולוגיות ותשתיות במשרד הבריאות.

 

מזכירות הוועדה: 
בין השעות 08:00-15:00 מספר טלפון 08-6746173 - להשארת הודעה קולית 

עם פרטים מזהים ברורים ומספר טלפון והמזכירה תצור קשר החל מהשעה 16:00- 14:00
בימים א- ה.

 

****סודיות רפואית מובטחת****

 

תפקידי הוועדה:

הוועדה להפסקת הריון מתכנסת שלוש פעמים בשבוע ודנה בפניות נשים להפסקת הריון. הוועדה מאשרת הפסקות הריון חוקיות כפי שנקבע בחוק ובהתאם למסמכים רפואיים. כל אישה שפונה לוועדה מקבלת חוברת הסבר שהוכנה ע"י המינהל לטכנולוגיות ותשתיות במשרד הבריאות.

 

****סודיות רפואית מובטחת****


מינוי אפוטרופוס לגוף לפעולה דחופה :
העובדות הסוציאליות מסייעות לצוות הרפואי במינוי אפוטרופוס לחולים המאושפזים הזקוקים לטיפולים וניתוחים שמחייבים הסכמה מדעת אך מפאת מצבם אינם מסוגלים לכך. תפקיד העובדת הסוציאלית הוא לרכז את הליך מינוי אפוטרופוס לגוף (באופן זמני או קבוע) לביצוע פעולה דחופה כולל הכנת המסמכים לבית המשפט, הפנית בני המשפחה לבית המשפט לענייני משפחה או פניה לבית משפט לענייני משפחה באמצעות הלשכה המשפטית של משרד הרווחה במקרה של העדר בני משפחה. ההליך מתבצע תוך מתן תמיכה נפשית /רגשית לבני המשפחה.

טיפול בהעברה למוסד לאשפוז ממושך ולשיקום :
העובדות הסוציאליות מסייעות בידי בני המשפחה ובהיעדרם בסידורי ההעברה של חולים הזקוקים לכך למוסדות לאשפוז ארוך ושיקום, תוך תיאום עם הגופים המבטחים והעובדות הסוציאליות בלשכת הבריאות. העובדות הסוציאליות מכינות את תוכנית שחרור החולים מביה"ח לקהילה תוך תאום עם הגורמים הנוגעים להבטחת רצף הטיפול .

 

פרויקט סיעוד קצר מועד לניצולי השואה לאחר אשפוז :
סיוע למימוש זכויותיהם של ניצולי השואה המאושפזים או אושפזו במרכז הרפואי ברזילי במימון שעות סיעוד באמצעות הקרן לרווחת ניצולי השואה בישראל . העובדות הסוציאליות מאתרות ויוזמות את הפנייה לניצולי השואה ומסייעות להם במילוי הטפסים והדו"ח הסוציאלי ובהעברת הבקשה למשרדי הקרן לרווחת ניצולי השואה.

ליווי החולים המטופלים עקב מחלות גידוליות ממאירות :
העובדות הסוציאליות במחלקות האשפוז ובמכונים האונקולוגי וההמטואונקולוגי מגישות תמיכה פסיכו-סוציאלית לחולים האונקולוגיים, הכוונה למצוי זכויותיהם, יצירת קשר עם האגודה למלחמה בסרטן ומקומות העבודה, הבטוח הלאומי וארגונים אחרים . העובדות הסוציאליות מסייעות לחולה ולמשפחתו להתמודד במשבר הנובע מהמחלה ע"י טיפול פרטני, זוגי ולעיתים גם טיפול קבוצתי.
איתור וטיפול בנפגעי אלימות במשפחה :
העובדות הסוציאליות מטפלות בילדים הנמצאים בסיכון גבוה, נשים וקשישים במחלקה לרפואה דחופה ובמחלקות האשפוז ומפנות אותם לגורמים המטפלים בקהילה תוך הבטחת רצף הטיפול בנפגע. צוות המחלקה לעבודה סוציאלית עושה רבות בתהליך איתור הנפגעים ויוזם דיון רב מקצועי במחלקות השונות בכל מקרה של זיהוי קטין וקשיש בסיכון ומערב את גורמי הקהילה ופקידי/ות הסעד על פי הצורך למציאת הפתרונות המתאימים ביותר עבור הילד או הקשיש.

איתור וטיפול בנשים נפגעות עבירות מין ואונס :
העובדות הסוציאליות נקראות לכל מקרה של עבירת מין והן מלוות את הנפגעת בכל תהליך הבדיקה במחלקה לרפואה דחופה והדרכתה לקראת שחרורה מבית החולים וההתמודדות הנפשית בהמשך.

סיוע לנפגעי חרדה :
באירועים שונים רבי נפגעים ובאירועי פעולות איבה : העובדות הסוציאליות במרכז הרפואי ברזילי התנסו רבות בטיפול בתופעות החרדה הקשות המלוות את הנפגעים באירועים השונים היומיומיים ובאירועי פגיעה מטילי הקסאם, ומעניקות תמיכה ועזרה נפשית מיידית להתמודדות במצב החרדה, כשהמטרה היא לתת לנפגע כלים להתמודדות במצב ולהחזירו במהירות האפשרית לשגרת החיים.


פעילות אקדמית
הדרכת סטודנטים לעבודה סוציאלית מהאוניברסיטאות השונות בארץ
הכשרת סטאז'רים לעבודה סוציאלית

הדפס
עבור לתוכן העמוד