המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

נשיא המדינה פגש את המתחסן הראשון בברזילי

נשיא המדינה, פרופ מעין  ופרופ שרר מנהל המרכז

נשיא המדינה פגש את המתחסן הראשון בשלב ב' של החיסון הישראלי של המכון הביולוגי וערך ביקור במרכז הרפואי ברזילי
 
נשיא המדינה התייחס לסכנה שבריבוי העמדות שמציגה מערכת הבריאות והדגיש:
"על מערכת הבריאות הרשמית להציג קו אחיד מול הציבור באשר למתכונת החיסונים. אנחנו כחברה מאמינים למקבלי ההחלטות ואל לנו להעמיד נכס זה בסכנה ולבלבל את הציבור״

״כשהציבור מתבלבל הוא מתחיל לא להאמין. יש לנו תכונה מעולה כחברה, אנחנו סומכים ובצדק על המומחים שלנו כי עד היום הם הוכיחו לנו שהם מעולים ומפני שהם שומרים עלינו מכל צרה נגע ומחלה. אם נגיע למצב שבו המערכת אומרת לנו בכל בוקר דבר אחר, הציבור ישאל את עצמו אם הם מתווכחים בניהם איך הם רוצים שאני אאמין?״
 
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום, יום שלישי, כ"א בטבת, 5 בינואר, במרכז הרפואי ברזילי באשקלון שם פגש את המתחסן הראשון בשלב ב׳ של החיסון הישראלי. את הנשיא ליוו בביקורו מנהל המרכז הרפואי פרופ' יניב שרר, מנהל מערך הזיהומים פרופ' שלמה מעין, והמנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי צחי כהן.
 
תחילה קיבל הנשיא סקירה ממנהל המרכז הרפואי פרופ' יניב שרר אודות עבודת הצוותים הרפואיים בתקופת הקורונה ובפרט עם תחילת מבצע החיסונים, לצד נתוני התחלואה העדכניים. לאחר מכן, בליווי צוות ההנהלה וראש מערך הסיעוד במרכז הרפואי ד"ר נורית זוסמן, בירך הנשיא את המתנדב הראשון שקיבל את החיסון הישראלי של המכון הביולוגי (BriLife), אלעד. את החיסון קיבל אלעד במסגרת שלב ב' של הניסוי, ואותו חיסנה אחות המרכז הרפואי מיכל גרינבלט.
 
בימים אלו הושלמו ההכנות האחרונות, והשבוע יגיעו לברזילי חמשת המתחסנים הראשונים שישתתפו בשלב ב' של ניסוי החיסון הישראלי. עד כה נרשמו 350 משתתפים פוטנציאליים, וכעת לאחר השלמת סבב הבדיקות הראשוניות, ועם קבלת אור ירוק להתחלת התהליך, יוצא לדרך שלב ב' של הניסוי, שיכלול בין היתר מגזרים בהם התחלואה יחסית גבוהה.
 
הנשיא התייחס בשיחתו עם הרופאים לעמדות השונות המוצגות על ידי מערכת הבריאות באשר למתכונת החיסונים, והזהיר מפני פגיעה באמון הציבור החשוף לוויכוחים הפנימיים המתנהלים בראש חוצות. הנשיא הדגיש כי על מערכת הבריאות הרשמית להציג קו אחיד מול הציבור באשר למתכונת החיסונים ואמר כי אנחנו כחברה מאמינים למקבלי ההחלטות ואל לנו להעמיד נכס זה בסכנה ולבלבל את הציבור.
 
״הציבור הישראלי נוטה בעיקרו להקשיב למומחים ולא להתווכח כי הרי אם לא נסמוך על המומחים שלנו אנא אנו באים. נדרשנו לקבל את החיסון בשתי מנות והוסבר לנו ששתי המנות הכרחיות כדי לעבות את המערכת החיסונית. והנה בא פתאום תוך כדי התנהלות וביצוע המשימה שהמערכת היא שהכריזה עליה, אומרים לציבור שיתכן מאוד שכדאי לתת לכולם מנה ראשונה גם במחיר שלא תנתן מנה שניה. מול מצב כזה הציבור מתבלבל, וכשהציבור מתבלבל הוא מתחיל לא להאמין. יש לנו תכונה מעולה כחברה, אנחנו סומכים ובצדק על המומחים שלנו. כי עד היום הם הוכיחו לנו שהם מעולים ומפני שהם שומרים עלינו מכל צרה נגע ומחלה. אם נגיע למצב שבו המערכת אומרת לנו בכל בוקר דבר אחר, הציבור עצמו יתחיל להתבלבל וישאל את עצמו אם הם מתווכחים בניהם איך הם רוצים שאני אאמין?״
 
בהמשך דבריו התייחס למצב התחלואה ואמר: ״החודשים האחרונים, בצל משבר הקורונה, המחישו לנו משהו על הכושר האנושי להסתגל ולהתפתח בתנאים של מחסור ושל דחק. בתוך חודשים ספורים, במהלך חסר תקדים, הצליחה האנושות לפתח חיסון לנגיף ששיתק את חיינו, והפיל חללים רבים בכל רחבי העולם," אמר הנשיא והוסיף: "המדע המודרני הוכיח לנו, פעם נוספת, שבכוחו לא רק לשפר את איכות החיים אלא גם להציל חיים ממש. העיקרון הזה, של המצאה וחדשנות כמענה לצורך קיומי, לא זר לנו, לעם שנדרש להמציא את עצמו שוב ושוב, כשהוא שרוי בתנאים של אפליה ורדיפות, "מעטים מול רבים"."

     
 
הנשיא הדגיש ואמר: "אנחנו, הישראלים, לא יודעים לחכות בחיבוק ידיים, ולהמתין שמישהו יגאל אותנו. אנחנו עם שלוקח יוזמה, משנס מותניים, ונדרש למשימות הדוחקות שעומדות לפניו. לא רק כי אנחנו עם מיוחד, אלא פשוט כי אין לנו ברירה. אין לנו ברירה אלא לעבוד יחד, ולמצוא את הפתרונות לכל משבר שלא יבוא. אין לנו ברירה אלא להוסיף ולשכלל את המנגנונים שהופכים אותנו לאלופי העולם בהתמודדות עם בעיות. במשך שנים השכלנו לטפח את הכישרונות שלנו, להשקיע במחקר ובפיתוח, וההשקעה – השתלמה תמיד. גם כעת, אל לנו לנוח על זרי הדפנה, אלא להמשיך ולשאוף מעלה, להצטיין ולהוביל."
 
    

 

הנשיא התייחס לחשיבות החיסון הישראלי של המכון הביולוגי ואמר: "החיסון הישראלי שהמכון הביולוגי עמל על פיתוחו, הוא לא רק אמצעי להתגונן מפני הנגיף, אלא הוא גם הדרך השלנו להוסיף ולשכלל את מנגנוני החדשנות והפיתוח שלנו. נוכחנו לא פעם, במהלך המשבר הזה, שאופיו של הנגיף הפכפך ובלתי-צפוי, ועל כן המשך המחקר והפיתוח שלנו, פה בבית, כחול לבן, יש להם משמעות אסטרטגית. לעצמאות מדעית וביולוגית יש ערך אסטרטגי. אני מקווה שלמרות שקיימים חיסונים בשוק, המכון ביולוגי, ימשיך בפיתוח ואולי עוד תצא בשורה בתחום המאבק בקורונה, והמאבק בנגיפים בכלל, ושזו תסב לכולנו גאווה ישראלית גדולה."
 
הנשיא חתם את דבריו והודה למרכז הרפואי ברזילי, לצוותים הרפואיים, הרופאים והאחיות, צוותי הסיעוד והצוותים הטכניים שעושים עבודת קודש יום וליל. 
 
     

מנהל המרכז הרפואי ברזילי, פרופ' יניב שרר, שליווה את הנשיא בעת ביקורו, הציג לו את המחלקות החדשות ואת תפיסת המצוינות של המרכז הרפואי, תפיסת מצוינות שבאה לידי ביטוי בזינוק במדדי האיכות של ברזילי ובהובלה רפואית ושירותית, ואמר: "אני מברך את הנשיא ריבלין על ביקורו במרכז הרפואי ברזילי, ומודה לו על המילים החמות ועל הרוח הגבית שהעניק לצוות גיבורי הרפואה שלנו - הרופאים, האחיות, צוות האדמיניסטרציה ומקצועות הבריאות - כלל משפחת ברזילי. המרכז הרפואי ברזילי מצוי בתנופה חסרת תקדים ומיישם תכנית אסטרטגית כוללת להרחבה ולשדרוג כלל השירותים הרפואיים, לשיפור חווית המטופל ולשילוב שירותי רפואה חדשים ומתקדמים. החיסון הישראלי לקורונה - פרי פיתוח המכון הביולוגי - חשוב מאין כמוהו לחיזוק חוסנה העתידי של החברה הישראלית. היום החלנו ברגל ימין את שלב ב' של הניסוי, ואני שמח שהנשיא היה שותף לרגע משמעותי זה".

 

 

צילומים - דוד אבי עוז צילום רפואי

             עמוס בן גרשום, לע"מ

הדפס
עבור לתוכן העמוד