המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

צמרת משרד הבריאות קיימה מסיבת עיתונאים בברזילי

צמרת משרד הבריאות

המרכז הרפואי ברזילי, פרופ' יניב שרר, במסיבת עיתונאים שהתקיימה בתאריך 28/01/2021 במרכז הרפואי ברזילי, בנוכחות צמרת משרד הבריאות:
"הגל השלישי גבוה, ממושך ועמוס מקודמיו. גל התחלואה והעומס כבדים מאוד, אולם חשוב להדגיש שקריסה של המערכת איננה אופציה. זו מלחמת התשה רפואית - אך כפי שצה"ל לא יקרוס מול אויבנו במלחמה, כך גם אנו בברזילי לא נקרוס מול הקורונה. במקביל לטיפול בקורונה, אנו ממשיכים לטפל בכלל פצועי וחולי ישראל, ולתת מענה לכל הפונים אלינו, בכל מצב, גם בשגרה וגם בחירום - בשירות ובאיכות המיטביים שמאפיינים את ברזילי. אין מערכת אשפוזית מסורה חזקה ואיכותית כמו בישראל".

הבוקר, יום ה', קיימה צמרת משרד הבריאות – שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס - מסיבת עיתונאים ייחודית במרכז הרפואי ברזילי, יחד עם מנהל המרכז הרפואי – פרופ' יניב שרר.

קודם לכן ביקר השר אדלשטיין במחלקת קורונה א' של המרכז הרפואי ואמר: "התרשמתי מאוד מהצוותים המסורים של ברזילי, שעובדים כבר כמעט שנה ללא הפסקה. מאוד רציתי לשוחח עם מנהל המחלקה, ד"ר בוריס גולצמן, אולם זה לא היה ניתן, כי באותו הזמן, כשהוא לבוש בחליפת מגן הוא היה בפנים, בגלל התדרדרות במצב של אחת החולות".

לאחר מסיבת העיתונאים סייר פרופ' נחמן אש, פרויקטור הקורונה של ישראל, במחלקות הקורונה של המרכז הרפואי, במיון, במרפאת חיסוני הקורונה, במרפאת ניסוי החיסון הישראלי, בחדרי הטראומה, במיון ילדים ובמחלקת ילדים, התרשם מאוד מהעשייה והודה לצוותי בית החולים.

את סיור צמרת הבריאות במרכז הרפואי ברזילי סיכם מנהל ברזילי, פרופ' יניב שרר, במלים: "חייבים אנו להעריך ולהוקיר את עבודתם ומסירותם של הרופאים, האחיות, צוותי המנהל והמשק ומקצועות הבריאות. הצוותים בברזילי עובדים סביב השעון תמיד, וביתר שאת ב-11 החודשים האחרונים. 3,000 מעובדי ברזילי, ובדומה להם עוד עשרות אלפים ברחבי ישראל, טיפלו באלפי חולים קשים. ישנם רופאים ואחיות שעזבו את מחלקת האם שלהם לפני כמעט כשנה, ומאז מטפלים רק בקורונה - במחלקות חדשות שנוצרו יש מאין - בעומס ניכר ובזרם חולים מתמיד. כולנו חייבים תודה והערכה להם – ללוחמי הרפואה של ברזילי. כעת נדרש לחזק את בתי החולים בישראל - לא חיזוק זמני וחד פעמי, אלא לאורך ימים, כזה שיאפשר למערכת הבריאות לתת מענה ראוי בכל חורף ולכל מגפה".

צילום: דוד אביעוז, צילום רפואי, דוברות ברזילי

הדפס
עבור לתוכן העמוד