המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
המרכז הרפואי ברזילי נערך להפעלת בית החולים במתכונת שגרה
המרכז הרפואי ברזילי נערך להפעלת בית החולים במתכונת שגרה

בתום 11 ימים של פעילות במתכונת חירום: המרכז הרפואי ברזילי נערך להפעלת בית החולים במתכונת שגרה, לאחר שטיפל בסבב זה ב-433 נפגעים – 3 מהם התקבלו הלילה

המרכז הרפואי ברזילי, בית החולים שמעניק שירותי רפואה מתקדמים ל-600,000 תושבי אשקלון, שדרות, עוטף עזה והסביבה, נערך בשעה זו להפעלת בית החולים במתכונת שגרה – וזאת לאחר 11 ימים סוערים בהם טיפל המרכז הרפואי ב-433 נפגעים של מבצע "שומרי החומות".
חלק ממיטות האשפוז כבר החלו להתפנות מבית החולים התת קרקעי אל מקומם בשגרה, בבניין האשפוז החדיש והמתקדם של בית החולים, והמטרה היא לאפשר פעילות שגרתית כבר החל מיום א' הקרוב.


בשעה זו עדיין מאושפזים בבית החולים 11 נפגעים, רובם עם פגיעות אורתופדיות או לאחר ניתוחים; וב-11 ימי הלחימה טיפל המרכז הרפואי ב-433 נפגעים, כאמור, מתוכם 63 ילדים, 118 נפגעי חרדה, 4 פצועים קשה, 5 פצועים בינוני, וכן ב-178 מטופלים אשר נפגעו באגן או בגפיים.
לפי נתונים שהתפרסמו הבוקר, בנפת אשקלון, שדרות ועוטף עזה נשמעו מעל 2,000 אזעקות צבע אדום ב-11 ימי ההסלמה; העיר אשקלון עמדה בגבורה במטחים בלתי פוסקים, יום ולילה, והצוותים המקצועיים של המרכז הרפואי ברזילי, רובם תושבי האיזור, עבדו ללא לאות, במסירות אין קץ ובשליחות מעוררת השראה, פעמים רבות תוך סיכון חייהם ודאגה לבני משפחתם. המרכז הרפואי ברזילי נפעם ומבקש להודות להם – לכל אחת ואחד מהם.


 

פרופ' יניב שרר, מנהל המרכז הרפואי ברזילי, סייר הבוקר בין מחלקות בית החולים ואמר: "הצוותים של ברזילי הם הם החוסן האמיתי של החברה בישראל. ראינו כאן, במהלך 11 ימי ההסלמה, גבורה אמיתית מהי. ראינו התגייסות טוטאלית של עובדים, ראינו עובדים שלא עצמו עין, מתוך רצון להעניק למטופלים שלנו רפואה טובה ויחס טוב, ראינו עובדים שביתם שלהם נפגע ובכל זאת המשיכו במלאכת הקודש, וראינו עובדים שמבחינתם רפואה היא שליחות, ורפואה בקו החזית הראשון היא זכות.

 

"אני מזכיר שהמרכז הרפואי ברזילי הוביל בתקופת הקורונה ועמד בחזית הרפואית, ולאורך כל השנה המשיך בית החולים להיערך להסלמה ביטחונית, כאילו אין קורונה בעולם, ובכלל זה תרגול שוטף ושמירה על כוננות וזיווד - ובסבב זה ההיערכות הבלתי מתפשרת הוכיחה את עצמה. הוכח שמיגון מציל חיים, הוכח שנוהל החירום של ברזילי עובד, והוכח שיש להמשיך ולמגן את כל יחידות בית החולים – עד האחרון שבהם. אני רוצה לשוב ולהודות לעובדים של ברזילי – הוכחתם שברזילי בידיים טובות".

 

בתמונה: מחלקות בית החולים חוזרות למשכנן בשגרה.
צילום: דוד אביעוז, צילום רפואי, דוברות ברזילי

הדפס
עבור לתוכן העמוד