המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

יום הכליה הבינלאומי

לרגל יום הכליה הבינלאומי שהתקיים ב-10.3.22 צוות המערך הנפרולוגי במרכז הרפואי ברזילי הקדיש את חודש מרץ כולו להגברת המודעות למחלות כליה.
במסגרת הפעילות, קיימנו השבוע יום עיון בנושא מחלות כליה במרכז הרפואי ברזילי, אשר יועד לקהל הרחב.

 

 

 צוות המערך הנפרולוגי במרכז הרפואי ברזילי ערך בדיקות סקר לעובדי המרכז, לזיהוי מחלת כליות. הבדיקות כללו בדיקת דם לקריאטינין ובדיקת שתן לחלבון

(מצ"ב תמונות).

וביום זה הקהל ביקר בדוכני מידע על מחלות כליה וקיבל מענה בנושאים הקשורים למחלות כליה, גורמי סיכון ובדיקות סקר שיש לבצע.

 

   

 
גב' לינדה פרז, אחות קלינית מומחית בסוכרת נתנה ייעוץ והדרכה בנושאים הקשורים לסוכרת. גב' ליזה ספיר, רוקחת בית החולים, נתנה ייעוץ בנושאים של התאמת טיפול תרופתי בחולים עם מחלת כליות וגב' אורלי גרינמן, דיאטנית מומחית במחלות כליות, נתנה הדרכה והמלצות בנושאים הקשורים לתזונה בחולים עם מחלת כליות.
בהמשך היום ניתנה הרצאה של ד"ר נעמי לוין יינה, מנהלת המערך לנפרולוגיה ויל"ד, על מחלת כליות כרונית ושמענו את סיפורו המרתק ומסעו של איציק, מטופל עם מחלת כליות שהתקדמה עד לצורך בדיאליזה ולאחר מכן השתלת כליה. סיפורו עורר עניין רב והרבה שאלות של הקהל.
אירוע זה נערך בשיתוף עם העמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות.

 

צוות המערך הנפרולוגי של בית החולים ברזילי מחויב להמשיך ולקיים פעילויות נוספות ושיתופי פעולה עם הקהילה, הן עם הצוותים הרפואיים והן עם המטופלים, במטרה להמשיך ולהגביר את המודעות למחלת כליות כרונית, הפוגעת באנשים רבים וכרוכה בתחלואה רבה ואף תמותה מוגברת, הניתנים למניעה ע"י אבחון וטיפול מוקדמים.

הדפס
עבור לתוכן העמוד