המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

יום הסוכרת הבינלאומי

לרגל יום הסוכרת הבינלאומי שחל היום ה-14.11.22, לינדה פרז – מומחית קלינית בסוכרת במרכז הרפואי ברזילי, בחרה לספר על אשפוז המטופל הסוכרתי בבית החולים:
היפרגליקמיה הינה ההפרעה המטבולית השכיחה ביותר בחולים מאושפזים. למעלה מ 30%  מהמאושפזים בכל רגע נתון הם סוכרתיים או היפרגליקמיים. ישנן סיבות רבות ומגוונות להיפרגליקמיה וליציאה מאיזון סוכרת באשפוז: האשפוז גורם לסטרס, יציאה משגרת החיים, מחלות זיהומיות, הליכים כירורגים ועוד.
מחקרים מצביעים על תמותה ותחלואה גבוהים יותר באשפוז אצל חולים סוכרתיים או עם היפרגליקמיה וגם אצל חולים עם אירועי היפוגליקמיה משמעותיים. לכן, חשוב מאוד באשפוז להימנע משני מצבים אלה. על מוסדות האשפוז לקדם אשפוז בטוח ולספק מעבר יעיל חזרה לקהילה המונע סיבוכים מידיים ואשפוזים חוזרים.
יש לראות את האשפוז כאירוע מכונן ומשמעותי בחיי החולה ולנצל את  תקופה זו להגברת היענות לטיפול ולעדכון וריענון של הדרכה לטיפול עצמי, כדי לשפר משמעותית את איכות הטיפול בחולה ההיפרגליקמי והסוכרתי הן במהלך האשפוז והן לאחריו.
שחרור מתוכנן ומובנה, המותאם אישית לכל מטופל, עשוי להפחית ימי אשפוז, להפחית אשפוזים חוזרים ולהגביר את שביעות רצון המטופלים.
לכן, חשוב מאוד לתכנן את השחרור מהאשפוז כבר בקבלת המטופל לאשפוז ולהתאים את תוכנית הטיפול בבית בהתאם ליכולות המטופל ובני המשפחה לשאת בשיטת האיזון המוצעת.

 

 
הטיפול חייב להיות מותאם אישית למטופל לאורח חייו ולמשפחתו התומכת ולכן, בכל מצב המאפשר שינוי טיפול והדרכה ישנה התערבות של מומחית קלינית או לפי הצורך רופאת הסוכרת של בית החולים .המטופל הסוכרתי הזקוק להתערבות של המומחים בברזילי מאותר כבר מהמיון על ידי הצוותים הסיעודיים והרפואיים.

 


בבית החולים ישנה מרפאת סוכרת של מומחים הכוללת רופאה, מומחית בסוכרת ואחות מומחית קלינית בסוכרת, אליה מגיעים מטופלים שזקוקים למעקב צמוד, הרכבת משאבות אינסולין וטכנולוגיות מתקדמות אחרות, טיפולים בסוכרת הכי חדשניים שקיימים היום.
כמו כן, פתחנו מרפאה חדשה לחולי סוכרת עם מחלת כליות כרונית וסוכרת.
גם השנה העמדנו דוכן להתייעצות והסברה בנושא סוכרת.
בנוסף, ניתנה הרצאה בנושא חשיבות מניעה של סוכרת.

הדפס
עבור לתוכן העמוד