המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

אפשר להגיד מזל טוב!

אפשר להגיד מזל טוב!
צוותי הרפואה שלנו יילדו תינוקת פגה בלידת עכוז וביצעו בה החייאה מוצלחת!
 חובשי רפואת חירום של איחוד הצלה יילדו תינוקת בהנחיית וידאו של רופאים בכירים ומיילדות מבית החולים ברזילי.
תינוקת פגה נולדה והונשמה על ידי שני חובשים מתנדבים, בהנחיית וידאו של מומחים בכירים מהמרכז הרפואי ברזילי באשקלון, זאת לאחר שהלידה החלה והעוברית נותרה במצב עכוז.  היילוד המרגש קרה ביום שלישי קצת אחרי השעה 3:00 לפנות בוקר,  בקרית גת.  האם בת ה-24, שהייתה בשבוע ה-35 להריונה, הזעיקה את שירותי הרפואה לאחר הרגישה צירים חזקים ואת הלידה המתקרבת.

צבי יוסף שפירא, מתנדב איחוד הצלה שהיה אחד משני החובשים שיילדו והחייאו את התינוקת: "כשהגעתי למקום יחד עם חובש נוסף גילינו שכל פלג גופה התחתון של התינוקת כבר יצא מתעלת הלידה. עדכנו את מוקד איחוד הצלה וקיבלנו הוראה מהרופא התורן שלא להתערב עד להגעת צוות אמבולנס טיפול נמרץ, בשל מורכבות המצב.  עמדנו על כך שהעור של התינוקת נראה כחול, מה שמעיד על מחסור בחמצן, ושצריך לעשות משהו מיד כדי להציל את חייה".


בתגובה, פנה מוקד איחוד הצלה לרופאים בכירים במרכז הרפואי ברזילי, בית החולים הקרוב ביותר גיאוגרפית ללידה, ופחות מדקה לאחר מכן היו המתנדבים שלנו בשיחת וידאו עם רופא מיילד ושלוש מיילדות שהדריכו את המתנדבים שלנו. 
 "עשינו בדיוק מה שהראו לנו בשיחת הידאו ומהר מאוד הצלחנו לחלץ את התינוקת מתעלת הלידה, אבל היא הייתה ללא דופק וללא נשימה", סיפר המתנדב.  "התחלנו מיד החייאה, הפעלת לחיצות על החזה של התינוקת.  דאגנו מאוד, אבל למרבה המזל, אחרי כמה רגעים מתוחים, הדופק של התינוקת חזר ויכולנו לנשום לרווחה ולברך במזל טוב." הוסיף שפירא

הדפס
עבור לתוכן העמוד