המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

הצטיינות יתרה במבדק אקרדיטציה בינלאומי -JCI,

מרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי עמד בהצטיינות יתרה במבדק אקרדיטציה בינלאומי -JCI, שהתבצע במהלך כל השבוע האחרון

אקרדיטציה של בתי החולים בארץ הינה תהליך בחינה חיצוני שמטרתו להעריך את איכות ובטיחות הטיפול הניתן בארגון.
זהו תהליך הנותן הכרה פומבית לכך שהארגון עומד בסטנדרטים של בטיחות הטיפול ואיכותו, שנקבעו על ידי הגוף המעריך.
הליך האקרדיטציה מתבצע על-ידי גוף חיצוני, ה,  JCI- Joint Commission International- שהנו היחידה הבין לאומית של ה- Joint Commission  שהיא הגדולה והיוקרתית מבין החברות האמריקניות המבצעות הליכי אקרדיטציה בארגוני בריאות בכל העולם בשנים האחרונות.
המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי עבר השבוע את מבדק הייעוץ של ארגון האיכות והבטיחות הבינלאומי JCI. צוות היועצים שהה 5 ימים במרכז הרפואי ברזילי  ובחן את כלל היבטי הפעילות ביחידות, מחלקות, חדרי הניתוח, חדרי המיון, מרפאות, ניהול ההוראה והמחקר, ניהול תשתיות ומשאבים והטיפול בכוח האדם  של המרכז הרפואי, תוך דגש על איכות השירות, בטיחות השירות ותהליכי למידה ותחקור עצמאיים מהמסד לטפחות.
מרכז הרפואי ברזילי עבר בהצטיינות יתרה את מבדק האקרדיטציה, שבסיומו יוענק למרכז הרפואי תו תקן יוקרתי של ארגון הJCI -  (כפי שניתן במבדק הראשון בבית החולים ב-2017).
במבדק נמצא כי איכות ובטיחות הטיפול במרכז הרפואי ברזילי בהחלט מרשימים ועומדים בכל הסטנדרטים הנדרשים. כמו כן, נבדקו כל התהליכים הנעשים בבית החולים, לרבות התהליכים האדמיניסטרטיביים בשרשראות הרכש והאספקה של בית החולים . שימת דגש מיוחדת ניתנה להערכות בית החולים בתרחישי חירום,  שירות רפואי תחת אש והערכות לאסונות. הסוקרים ציינו בהתפעלות את מוכנות בית החולים ואת תהליכי הלמידה וההשתפרות לאחר כל תרגיל או אירוע לחימה

 

 
יש לציין שבמהלך תהליך ההכנה בוצע מבדק דמה על ידי הארגון בספטמבר 2022 ובית החולים הכין את עצמו במהלך כל השנה האחרונה לשני מבדקים אלו תוך הפקת לקחים ושיפור כל הנדרש לשיפור.
אנו גאים ושמחים שבית החולים זכה בתו תקן חשוב זה ונמשיך לשרת לאורו את הציבור הרחב.

פרופ׳ יניב שרר, סגן מנהל המרכז הרפואי, שהופקד על ריכוז הכנת בית החולים ואשר הוא איש ה JCI בעצמו: "המרכז הרפואי ברזילי עבר בהצלחה רבה את המבדק הרחב ביותר של אקרדיטציה- לא רק כבית חולים, אלא כמרכז רפואי אוניברסיטאי. נבחנו במעל 300 סטנדרטים קפדניים, ובמעל 1300 מרכיבים שונים שלהם- בהם עמדנו בהצלחה יתרה. אני מבקש להודות לכלל צוות המרכז הרפואי, ובכללם לצוות האיכות, בטיחות ואקרדיטציה של ברזילי- מוביל לאומי ומהמובילים ברמה עולמית בקידום איכות ובחדשנות באיכות. תוצאות המבדק הן הכרה ברורה למצוינות של ברזילי שלה זוכים אלפי המטופלים שלנו בכל יום".

 

פרופ׳ חזי לוי, מנהל המרכז הרפואי: ״זהו מבדק יוקרתי וחשוב מאין כמוהו, הנותן למרכז הרפואי שלנו את ההזדמנות לבדוק את עצמו בכל תחומי האיכות, בטיחות הטיפול, מניעת זיהומים, מקצועיות, חינוך רפואי, מחקר, ניהול תשתיות ומשאבים, ניהול כוח אדם ותהליכים רבים נוספים.
מבדק זה מסכם  חודשי הכנה אינטנסיביים של כל עובדי בית החולים, תוך כדי עבודה שוחקת בטיפול בחולים, בקורונה ואירועי לחימה שחווינו.
אני מודה לחבריי בהנהלת בית החולים ולכל עובדי בית החולים היקרים, אשר לא חסכו מאמץ ותוך כדי עבודה שוחקת מצאו את הזמן להכין, כל אחד בתחומו, את בית החולים על מנת לשפר את שירותי הרפואה, ההוראה והמחקר, הלוגיסטיקה והטיפול בכוח אדם ולהביאם לרמה הראויה למרכז מצוינות ומתן שירות.
אני בטוח שנמשיך לשפר את הנדרש לשיפור ולשאוף לשירות מצוין ומקצועי לכלל הפונים לבית החולים״.

 

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד