המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

שיטות שחזור מהמתקדמות בעולם בוצעו במרכז הרפואי ברזילי על מנת לטפל בנפגעים של הפנים והלסתות

פצועים רבים מהלחימה בעוטף עזה הובאו למרכז הרפואי ברזילי עם פגיעות ירי מורכבות בפנים ובלסתות.
הטיפול בפגיעות אלו הוא קשה ומורכב עקב הנזק של גל ההדף שהקליעים במהירות גבוהה יוצרים ברקמות העצם והרקמות הרכות.

בכדי להתגבר על בעיות אלו, השתמשו ביחידה לפה ולסתות במרכז הרפואי ברזילי בשיטות של שחזורים המותאמים אישית לפצועים שנפגעו בצורה קשה בפנים ובלסתות.


בשיטות אלו משתמשים בצילום הסיטי של הפצוע לשם יצירת השחזור המתאים בתוכנות מחשב תלת מימד, אשר מתאימות את השחזור למצב שלפני הפציעה ומדפיסים אותו ממתכת הטיטניום.


בצורה זו חוסכים זמן ניתוח רב בחדר הניתוח, משחזרים את פני הפצועים למצב שלפני הפגיעה, מאפשרים החלמה מהירה יותר ומקלים על שיקום של הנפגע.
בשיטות אלו  משתמשים בזמני שלום לתיקון פגמים בלסתות אחרי ניתוחים לכריתות סרטן של הלסתות והפנים וכן לתיקון פגמים מורכבים בעצמות הלסתות.

את התכנון והדפסת השחזור ביצעו בהתנדבות במחלקה לכירורגיית הפה ולסתות במרכז רפואי גליל בנהריה, שהינה מהמובילות בעולם בתחום השחזורים המותאמים אישית.
הקשר בין המחלקות נוצר ע"י פרופ' עודד נחליאלי, מנהלה לשעבר של המחלקה במרכז הרפואי ברזילי וכיום מנהל היחידה לכירורגיה זעיר פולשנית במרכז רפואי גליל בנהריה, אשר התנדב בזמן המלחמה לעזור ולנתח את הפצועים באשקלון.
יחד עם פרופ' סאמר סרוג'י, מנהל כירורגיית הפה והלסתות במרכז רפואי גליל בנהריה ודר' אלכס אברמסון, מנהל היחידה לכירורגיית הפה והלסתות של המרכז הרפואי בברזילי, הם תכננו תוך זמן קצר את ביצוע השחזורים והניתוחים שבוצעו בברזילי בהצלחה רבה.

"הצלחנו תוך פחות מ-24 שעות לשלוח את נתוני הסיטי לנהריה לתכנן את השחזור להדפיס אותו בטיטניום ולנתח, שזהו הישג מרשים בכל קנה מידה", מסר פרופ' חזי לוי, מנהל המרכז בברזילי.

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד