המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

ניסוי קליני פורץ דרך לטיפול בהשלמת עצמות גפיים במערך האורתופדי

על רקע מלחמת חרבות ברזל, הפריסה של טיפול מציל גפיים, במסגרת ניסוי קליני, תתרחב לדרום הארץ.
המרכז הרפואי ברזילי באשקלון מצטרף לניסוי קליני פורץ דרך לטיפול בהשלמת עצמות גפיים באמצעות בונופיל, מתוצרת בונוס ביוגרופ, שתל חי של עצם אנושית שגודל מחוץ לגוף המטופל

המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי ו"בונוס ביוגרופ" מודיעים היום על הצטרפות המרכז הרפואי ברזילי לניסוי קליני לטיפול בהשלמת עצם מעצמות הגפיים באמצעות בונופיל - שתל חי של עצם אנושית, מתוצרת בונוס ביוגרופ.

 

   

המרכז הרפואי ברזילי מסונף לפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון ומעניק שירותים רפואיים לאוכלוסייה של כחצי מיליון אזרחים, בערים אשקלון, אשדוד, קריית מלאכי, קריית גת, שדרות ויישובי עוטף דרום ישראל.
בניסוי הקליני לטיפול בהשלמת עצם מעצמות הגפיים באמצעות בונופיל משתתפת המחלקה האורתופדית של בית החולים. מחלקה זו נותנת מענה רפואי לפציעות ומחלות שלד ושריר ומציעה טיפולים לשיפור באיכות החיים של המטופלים. המחלקה מקדמת מחקר מעבדתי וקליני, ומובילה בישום ידע ושימוש בטכנולוגיות עדכניות. חדשנות זו, תרמה תרומה ניכרת לבחירה בבית החולים ברזילי כאתר הדרומי בניסוי הקליני בבונופיל.

בשל קרבתו לחבל עזה, מוטלת על המרכז הרפואי ברזילי האחריות לטיפול באזרחים רבים המאושפזים או מפונים אליו, בעקבות אירועים ביטחוניים, כמו גם טיפול בחיילים רבים.

 

ד"ר עומרי לובוסקי, מומחה בהחלפת מפרקים, ומנהל המערך האורתופדי במרכז הרפואי ברזילי, ציין כי: "אנו גאים לשתף פעולה עם חברת בונוס ביוגרופ בניסוי החשוב ושמחים להנגיש טיפולים חדשניים לתושבי דרום ישראל. מאז אירועי ה-7 באוקטובר, טופלו במחלקה מאות פגועי גפיים. בימים אלו, מתחילים מטופלים בתהליכים של שיקום אורתופדי. חלקם, יזדקקו לטיפול בחסרים גדולים של עצם, ועשויים להזדקק להשתלות עצם. בונופיל מהווה פתרון פורץ דרך בטיפול בחסרים גדולים של עצם, ואנו מקווים להביא באמצעותו בשורה משמעותית למטופלינו".

 

 

הניסוי הקליני לטיפול בהשלמת עצם מעצמות הגפיים באמצעות בונופיל, שהחל במרכז רפואי העמק בעפולה, בניצוחו של פרופ' נמרוד רוזן, נשיא האיגוד הישראלי לאורתופדיה, התרחב מאז למרכזים נוספים, בכללם: הקריה הרפואית רמב"ם ומרכז רפואי כרמל בחיפה, מרכז רפואי הלל יפה בחדרה, ומרכז רפואי מאיר בכפר סבא. הצטרפות בית החולים ברזילי לניסוי קליני זה בפאזה II משלים את פריסתו מעפולה ועד אשקלון, על מנת להנגיש טיפול מציל גפיים באמצעות בונופיל למטופלים רבים ככל האפשר, ובכללם, חיילים ואזרחים תושבי הדרום אשר נפגעו באירועי ה-7 באוקטובר ולאחריהם.

 

בשונה מהשתלת עצם עצמית, השלמת ואיחוי חסרי עצם באמצעות בונופיל - שתל חי של עצם אנושית המגודל במעבדה על בסיס תאים הנדגמים מהמטופל, אינו דורש קצירת עצם מהמטופל, בהליך פולשני ומסוכן, איננו מחייב השתלה כירורגית מורכבת, ועשוי להחיש את תהליך השיקום של המטופל.

 

 

 

 

ד"ר שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופ, מסר כי "בעקבות המלחמה בעזה, הקמנו, לפני מספר שבועות, צוות ייעודי להנגשת טיפול מציל גפיים לפצועים, במסגרת הניסוי הקליני לטיפול בהשלמת עצם מעצמות הגפיים באמצעות בונופיל. הצוות בראשותי נועד לסייע לפונים לקבל מידע וייעוץ על הטיפול, לסייע בהשלמת מידע לצוותים הרפואיים אודות הטכנולוגיה ולפעול להסרת חסמים בירוקרטיים. הצטרפות בית החולים ברזילי לניסוי הקליני בבונופיל, תאפשר הרחבה משמעותית של האוכלוסייה אשר תוכל לזכות לטיפול באמצעות בונופיל, במיוחד בדרום הארץ ובפרט בימים אלו. בונופיל היא טכנולוגיה חדשנית בעלת פוטנציאל משמעותי לשפר את איכות הטיפול בנפגעי טראומה. אנו מקווים כי בדרך זו נוכל להקל על הסבל של הפצועים ולהעניק להם הזדמנות לחיים טובים יותר."

 

 

אודות בונוס ביוגרופ


בונוס ביוגרופ בע"מ (TASE: BONS), הינה חברת ביוטכנולוגיה, בשלב ניסויים קליניים, העוסקת בפיתוח "הדור הבא" של טיפולים בתחום התחדשות רקמות ומוצרים ביוטכנולוגיים, המבוססים על הנדסת רקמות (Tissue Engineering) ורפואה תאית (Cell Therapy).
לחברה שני מוצרים בפיתוח קליני: בונופיל - שתל חי של עצם אנושית, לשם השלמה, התחדשות ובניה של רקמת עצם, ומזנקיור - תרופה תאית לטיפול בדלקות ובנזק לרקמות, לרבות דלקת ריאות ומצוקה נשימתית, וכן מגוון טכנולוגיות ומוצרים בפיתוח פרה-קליני.

לפרטים נוספים:


איריס ויינשטיין, דוברת בונוס ביוגרופ, טל: 054-4363334
איילת קדר, דוברת בית החולים ברזילי, טל: 050-6243098

 

לקישור לכתבה בתקשורת 404  לחץ כאן

לקישור לכתבה בתקשורת בריאות ורפואה לחץ כאן

הדפס
עבור לתוכן העמוד