המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

המיצב האומנותי "הפרחים ישובו לפרוח״

בתאריך 12/03/2024  חנכנו במרכז הרפואי ברזילי את המיצב האומנותי "הפרחים ישובו לפרוח״, שנעשה בהובלת המורה לאומנות רימה וינשלבאום וצוות המרכז החינוכי "שקד" בתקופת המלחמה.
המיצג הוא פרחים מקרמיקה לזכרם של הנופלים, החיילים והאזרחים במלחמת "חרבות ברזל" וכסמל לתקווה ולפריחה מחודשת של הדרום.
 
הפרחים הינם פרי יצירה של קהילת המרכז הרפואי ברזילי: ילדים מאושפזים, חולים ובני משפחותיהם, מבקרים וצוותי ביה"ח.
במיצג פרחים בצורות, צבעים וגוונים שונים, אשר ניצבים זה ליד זה ומסמלים את רב-הגוניות הקיימת בחברה הישראלית על כל רבדיה.
הפרחים הם סמל לפריחת הכלניות האופיינית לחודשי החורף בעוטף עזה, בנייה מחודשת וחזרה לשגרת חיים של הקהילות שפונו בתקווה גדולה לשלום ואחדות של כל החברה הישראלית.
  
 
מינה יוספי, מנהלת המרכז החינוכי "שקד ברזילי": "אני רוצה להודות באופן אישי לכל אחד ואחת מצוות המרכז החינוכי שקד שפעל ללא לאות, בכל מרחב בית החולים ואיפשר לכל הקהילה להיות שותפים למיצב הזה.
בליבי תפילה גדולה שמיצב זה יתרום לאחדות עם ישראל. שולחת איחולי החלמה ובריאות איתנה ומתפללת לשובם של החטופים במהרה בימינו."
פרופ׳ חזי לוי, מנהל המרכז הרפואי ברזילי: "אני מודה למינה יוספי ולצוות המרכז החינוכי שקד במרכז הרפואי ברזילי. מיזם יצירת הפרחים הינו מיזם מרגש מאוד, ומוסיף תקווה והנצחה ראויות ומרגשות. אני מתפלל שיתקיים בנו המיזם והפרחים ישובו לפרוח״.
 
 
ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: ״מיצג "הפרחים ישובו לפרוח" מגלם בתוכו את התקווה של מדינה שלמה לפריחתם המחודשת של יישובי הדרום ותושביה. מיצג הפרחים הצבעוני, היפה והמגוון שנוצר לזכר החיילות והחיילים והאזרחים שנפלו ונרצחו במלחמה מעיד על רב הגוניות של החברה הישראלית שלנו, שבעתות חירום ומשבר הופכת למקשה אחת, חזקה ומאוחדת. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה בתקופה לא פשוטה זו לבחור ולעסוק בטוב, ביצירה ובלכידות. יישר כוח על העשייה, בתקווה לימים טובים ושקטים. יהי זכרם של הנופלים והנרצחים ברוך״.
 

הדפס
עבור לתוכן העמוד